Yleisluistelijoiden SM-kilpailut

17.12.2016 15:00 18.12.2016 20:00
Oulunkylän urheilupuisto, Helsinki, Suomi

Kilpailun tulokset

M 500+1500+1000+5000 (400m)

1VaittinenJuhoVaHa00:00:37.920
00:02:01.170
00:01:17.810
00:08:09.820
37.920
40.390
38.905
48.982
166.197
2SuomalainenSamuliHLK00:00:37.530
00:02:03.310
00:01:16.780
00:08:19.740
37.530
41.103
38.390
49.974
166.997
3KinnunenVerneriKENSU00:00:39.740
00:02:05.290
00:01:20.160
00:08:07.830
39.740
41.763
40.080
48.783
170.366
4HautamäkiAatuSU00:00:39.570
00:02:04.790
00:01:20.850
00:08:32.000
39.570
41.596
40.425
51.200
172.791
5RahnastoTuomasHLK00:00:40.320
00:02:08.660
00:01:21.500
00:08:14.810
40.320
42.886
40.750
49.481
173.437
6EskolaAnteroHLK00:00:40.450
00:02:08.700
00:01:23.490
00:08:16.920
40.450
42.899
41.745
49.692
174.786
7OrasEemil-OskarPoPy00:00:41.440
00:02:14.540
00:01:25.470
00:08:43.750
41.440
44.846
42.735
52.375
181.396
8KiviojaKimmoPoPy00:00:43.020
00:02:15.340
00:01:26.120
00:09:11.500
43.020
45.113
43.060
55.150
186.343
9KäsnänenEetuHLK00:00:47.590
00:02:35.690
00:01:38.590
00:09:32.940
47.590
51.896
49.295
57.294
206.075
10LehtiniemiPetteriSU00:00:45.240
00:02:39.010
00:01:38.450
00:10:07.900
45.240
53.003
49.225
60.790
208.258
11KokkoMaxHLK00:00:46.130
00:02:38.760
00:01:39.930
00:10:10.780
46.130
52.919
49.965
61.078
210.092
12LehtonenJuusoSU00:00:47.560
00:02:41.160
00:01:39.130
00:10:25.460
47.560
53.720
49.565
62.546
213.391
ViertolaValleSU00:00:41.220
00:02:17.200
00:01:25.580
DSQ
41.220
45.733
42.790
129.743
NieminenJesseHLK00:00:40.640
00:02:18.620
00:01:25.460
DNS
40.640
46.206
42.730
129.576
VistiVesaHTL00:00:42.200
00:02:20.330
00:01:28.690
DNS
42.200
46.776
44.345
133.321
SuomalainenJoonaHLK00:00:42.250
00:02:23.230
00:01:27.850
DNS
42.250
47.743
43.925
133.918
PeltonenOnniHLK00:00:42.000
00:02:25.290
00:01:29.710
DNS
42.000
48.429
44.855
135.284
AhoPekkaHTL00:00:45.970
00:02:32.100
00:01:36.180
DNS
45.970
50.699
48.090
144.759
ReilamoVeetiHLK00:00:46.050
00:02:31.530
00:01:36.560
DNS
46.050
50.510
48.280
144.840
Vähä-VaheNilsHTL
DNS
0.0000.000
Yli-IlkkaJuho-JaakkoSU
DNF
00:02:10.790
00:01:21.380
00:08:10.400
0.000
43.596
40.690
49.040
133.326
RasilainenAaroHTL
DNF
00:02:26.900
00:01:30.030
00:09:21.370
0.000
48.966
45.015
56.137
150.118
BrandtRobertHTL
DNS
DNS
DNS
00:07:36.410
0.000
45.641
45.641

M 5000 (400m)

1BrandtRobertHTL00:07:36.4100.0000.000
2KinnunenVerneriKENSU00:08:07.8300.0000.000
3VaittinenJuhoVaHa00:08:09.8200.0000.000
4Yli-IlkkaJuho-JaakkoSU00:08:10.4000.0000.000
5RahnastoTuomasHLK00:08:14.8100.0000.000
6EskolaAnteroHLK00:08:16.9200.0000.000
7SuomalainenSamuliHLK00:08:19.7400.0000.000
8HautamäkiAatuSU00:08:32.0000.0000.000
9OrasEemil-OskarPoPy00:08:43.7500.0000.000
10KiviojaKimmoPoPy00:09:11.5000.0000.000
11RasilainenAaroHTL00:09:21.3700.0000.000
12KäsnänenEetuHLK00:09:32.9400.0000.000
13LehtiniemiPetteriSU00:10:07.9000.0000.000
14KokkoMaxHLK00:10:10.7800.0000.000
15LehtonenJuusoSU00:10:25.4600.0000.000
ViertolaValleSU
DSQ
0.0000.000

M Joukkuekisa (400m)

1Eskola
Suomalainen
Rahnasto
Antero
Samuli
Tuomas
HLK00:04:47.2000.0000.000
2Yli-Ilkka
Hautamäki
Viertola
Juho-Jaakko
Aatu
Valle
SU00:04:54.1100.0000.000
3Kivioja
Humisto
Oras
Kimmo
Kaj
Eemil-Oskar
PoPy00:05:04.8000.0000.000
4Kinnunen
Korhonen
Niittylä
Verneri
Marko
Kari
KENSU00:05:08.5600.0000.000

N 3000 (400m)

1KäsnänenAnniHLK00:05:13.4400.0000.000
2PeltonenMiinaHLK00:05:22.8900.0000.000
3SarkanenVeeraSU00:05:31.0700.0000.000
4NiittyläJuttaKENSU00:05:35.8900.0000.000
5KiviojaLauraPoPy00:05:45.3800.0000.000
6KiviojaAnnakaisaPoPy00:05:46.5700.0000.000
7KilpeläinenPajuKENSU00:05:48.2300.0000.000
8OrasTilda-SofiiaPoPy00:05:52.9600.0000.000
9KilpeläinenPihlaKENSU00:06:31.5700.0000.000

N 500+1500+1000+3000 (400m)

1PeltonenMiinaHLK00:00:44.320
00:02:21.890
00:01:31.160
00:05:22.890
44.320
47.296
45.580
53.815
191.011
2KäsnänenAnniHLK00:00:47.000
00:02:25.930
00:01:37.430
00:05:13.440
47.000
48.643
48.715
52.239
196.597
3SarkanenVeeraSU00:00:46.870
00:02:26.790
00:01:36.200
00:05:31.070
46.870
48.929
48.100
55.178
199.077
4KiviojaAnnakaisaPoPy00:00:46.530
00:02:33.720
00:01:35.600
00:05:46.570
46.530
51.239
47.800
57.761
203.330
5KiviojaLauraPoPy00:00:45.910
00:02:36.010
00:01:38.490
00:05:45.380
45.910
52.003
49.245
57.563
204.721
6NiittyläJuttaKENSU00:00:49.260
00:02:34.940
00:01:39.940
00:05:35.890
49.260
51.646
49.970
55.981
206.857
7OrasTilda-SofiiaPoPy00:00:47.170
00:02:37.320
00:01:39.280
00:05:52.960
47.170
52.440
49.640
58.826
208.076
8KilpeläinenPajuKENSU00:00:46.710
00:02:51.430
00:01:39.570
00:05:48.230
46.710
57.143
49.785
58.038
211.676
9KilpeläinenPihlaKENSU00:00:52.190
00:02:57.770
00:01:51.770
00:06:31.570
52.190
59.256
55.885
65.261
232.592

N Joukkuekisa (400m)

1Kivioja
Kivioja
Oras
Annakaisa
Laura
Tilda-Sofiia
PoPy00:04:13.2000.0000.000
2Kilpeläinen
Kilpeläinen
Niittylä
Pihla
Paju
Jutta
KENSU00:04:29.9200.0000.000
Kilpailut ovat yhteispistekilpailu. 3000m ja 5000m voidaan luistella kvartettilähtönä. Naisten 3000m ja miesten 5000m ovat samalla matkakohtainen SM-kilpailu.
Ilmoittaudu tiistaihin 13.12.2016 klo 21:00 mennessä sähköpostilla kimmo.loponen(at)kolumbus.fi tai p. 050-3835464 (iltaisin). Huom! Ilmoittautujalla tulee olla voimassaoleva lisenssi.
M/N
sarja, 1. päivän matkat, 2. päivän matkat Miehet, 500 m ja 1500 m, 1000 m ja 5000 m sekä joukkueluistelu Naiset 500 m ja 1500 m, 1000 m ja 3000 m sekä joukkueluistelu

Kisa-aikataulu
Lauantaina 17.12. klo 15 alkaen
Sunnuntaina 18.12. klo 11 alkaen

Arvonta
Perjantai 16.12.2016 kello 18:00

Kilpailumaksu
Sääntöjen mukainen osanottomaksu laskutetaan jälkikäteen seuroilta arvonnassa mukana olleiden luistelijoiden perusteella.
Erikseen laskutetaan transponderiajanoton kustannuksista 10 euroa / osanottaja.

Yhteyshenkilö
Kimmo Loponen

Järjestäjä
Helsingin Luistinkiitäjät ry ja Helsingin Työväen Luistelijat ry