Kalenteri

Tyypit
Kaikki
January 2024
7.1. Oulun luistelumaraton (siirretään) Oulu Pikaluistelu
8.1. Tampereen maanantaikilpailut Tampere Pikaluistelu
9.1. Helsingin tiistaikilpailut Helsinki PikaluisteluTiistaikilpailut
9.1. KENSU Cup Jyväskylä Pikaluistelu
11.1. Seinäjoen torstaikisat Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
13.1. Clas Thunbergin muistokilpailut Helsinki PikaluisteluNuoriso Cup
14.1. SM-ratamaraton & 16. Kalle Valtosen maraton Helsinki Pikaluistelu
20.1. Eevi Huttusen muistokilpailut (peruttu) Kuopio PikaluisteluNuoriso Cup
23.1. Helsingin tiistaikilpailut Helsinki PikaluisteluTiistaikilpailut
25.1. SU:n mestaruuskisat Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
27.1. Porin kansallinen Aurubis pikaluistelukilpailu Pori PikaluisteluNuoriso Cup
30.1. KENSU Cup Jyväskylä Pikaluistelu
February 2024
1.2. TUL Satakunnan piirinmestaruuskilpailut (siirretty) Pori PikaluisteluPorin torstaikilpailut
3.2. KENSU:n juniorikansalliset Jyväskylä PikaluisteluNuoriso Cup
3.2. Oulun SM-turnaus Oulu Roller derbyRoller derbyn SM-sarja
5.2. Helsingin tiistaikilpailut Helsinki PikaluisteluTiistaikilpailut
5.2. Tampereen maanantaikilpailut Tampere Pikaluistelu
8.2. Oulun piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
10.2.–11.2. Hopealuistinfinaali Helsinki PikaluisteluNuoriso Cup
13.2. KENSU Cup Jyväskylä Pikaluistelu
15.2. Oulun piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
15.2. Seinäjoen torstaikisat Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
15.2. Porin Pyrinnön mestaruuskilpailut Pori PikaluisteluPorin torstaikilpailut
20.2.–30.1. Oulun koulujen luistelumestaruuskisat Oulu
20.2. Seinäjoen tiistaikisat Seinäjoki Pikaluistelu
22.2. Oulun piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
24.2. 40. Finland Ice Marathon Kuopio
24.2.–25.2. Seinäjoen kansalliset (peruttu) Seinäjoki Pikaluistelu
24.2.–25.2. Nuorten SM-kilpailut (siirretään) Seinäjoki Pikaluistelu
27.2. Porin Pyrinnön perusluistelukoulun harjoituskilpailu Pori Pikaluistelu
29.2. Oulun piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
March 2024
1.3.–3.3. Pikaluistelun SM-kilpailut Helsinki Pikaluistelu
1.3.–3.3. Master SM-kilpailut & juniorikansalliset Helsinki Pikaluistelu
2.3.–3.3. Helsingin turnaus Helsinki Roller derbyRoller derbyn SM-sarja
2.3.–3.3. Nuorten SM-kilpailut Helsinki Pikaluistelu
4.3. Tampereen kymppi pika- ja retkiluistelijoille Tampere Pikaluistelu
7.3. Oulun piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
8.3.–9.3. Viking Race Alankomaat Pikaluistelu
8.3. Short trackin SM-kilpailut Jyväskylä Short Track
11.3. Maanantaikilpailut Tampere Pikaluistelu
14.3. Oulun piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
16.3. Oulun luistelumaraton ja piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
21.3. Oulun piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
23.3. Oulun piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
23.3. Kuopion SM-turnaus Kuopio Roller derbyRoller derbyn SM-sarja
28.3. Oulun piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
30.3. Oulun piirikunnalliset Oulu Pikaluistelu
April 2024
13.4. Kevätliittokokous Tampere PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller derby
20.4. Tampereen turnaus (pvm. varmistuu) Tampere Roller derbyRoller derbyn SM-sarja
May 2024
11.5. Turun SM-turnaus Turku Roller derbyRoller derbyn SM-sarja
24.5.–26.5. Honkiniemen leiri Ähtäri PikaluisteluRullaluisteluShort Track
25.5.–26.5. Roller derbyn SM-finaaliturnaus Helsinki Roller derbyRoller derbyn SM-sarja
25.5. Antidoping-, kilpailumanipulaation torjunta, eettinen urheilu Ähtäri PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller derby
June 2024
7.6.–9.6. Short track -leiri Sotkamo Short Track
11.6. Kivikon kesäkisat Helsinki Rullaluistelu
15.6. Oulun rullaluistelukilpailut Oulu Rullaluistelu
July 2024
26.7.–28.7. Short track -leiri Sotkamo Short Track
27.7. Summer Classic Sotkamo Short Track
August 2024
17.8. Iinatin ratakisat Oulu Rullaluistelu
18.8. Rullaluistelun SM-maraton Oulu Rullaluistelu
September 2024
20.9.–22.9. KENSU:n syysleiri Jyväskylä PikaluisteluRullaluisteluShort Track