Kalenteri

Tyypit
Kaikki
tammikuu 2020
6.1. Ice Skating Tour Turku/Urjala Ice Skating Tour
7.1. Tiistaikilpailut Helsinki Tiistaikilpailut
8.1. Ice Skating Tour Espoo Ice Skating Tour
9.1.–22.1. 2020 Winter Youth Olympic Games Speed Skating St. Moritz (Lake) Pikaluistelu
9.1. Ice Skating Tour Espoo Ice Skating Tour
10.1. Ice Skating Tour Espoo Ice Skating Tour
11.1.–12.1. IMSSC Sprint Classic Inzell Pikaluistelu
11.1. Clas Thunbergin muistokilpailut Helsinki PikaluisteluNuoriso CupMasters Cup
12.1. Kalle Valtosen Maraton Helsinki Pikaluistelu
13.1. Ice Skating Tour Kokemäki Ice Skating Tour
14.1. Ice Skating Tour Rauma Ice Skating Tour
14.1. Tiistaikilpailut Helsinki Tiistaikilpailut
14.1. KENSU-Cup Jyväskylä Pikaluistelu
15.1. Ice Skating Tour Nurmijärvi Ice Skating Tour
16.1.–22.1. 2020 Winter Youth Olympic Games Short Track Lausanne Short Track
16.1.–20.1. World Winter Masters Games - Long track Innsbruck Pikaluistelu
16.1. Ice Skating Tour Forssa Ice Skating Tour
16.1. Seinäjoen torstaikisat Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
17.1. Ice Skating Tour Raasepori (Karjaan jäähalli) Ice Skating Tour
18.1. Luistelutapahtuma Nurmijärvi PikaluisteluTapahtumat
20.1. Ice Skating Tour *peruttu/siirretään Vesilahti Ice Skating Tour
21.1. Ice Skating Tour *peruttu/siirretään Jurva Ice Skating Tour
22.1. Ice Skating Tour *peruttu/siirretään Jalasjärvi Ice Skating Tour
23.1. Ice Skating Tour Hyrylä Ice Skating Tour
24.1.–26.1. 29th Masters Allround Games Collalbo Pikaluistelu
24.1.–26.1. Sprinttereiden- ja matkakohtaiset SM-kilpailut Seinäjoki Pikaluistelu
24.1. Ice Skating Tour (siirretty) Jokela Ice Skating Tour
27.1. Ice Skating Tour (SIIRRETTY) Konnevesi Ice Skating Tour
28.1. Ice Skating Tour Kerava Ice Skating Tour
28.1. Tiistaikilpailut Helsinki Tiistaikilpailut
29.1. Ice Skating Tour Pälkäne Ice Skating Tour
30.1. Koululaisluistelumestaruuskilpailut Helsinki Tapahtumat
30.1. Ice Skating Tour Valkeakoski Ice Skating Tour
30.1. Seinäjoen torstaikisat Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
31.1. Ice Skating Tour Hämeenlinna Ice Skating Tour
31.1. Ice Skating Tour Tampere Ice Skating Tour
helmikuu 2020
1.2.–2.2. Mastereiden kansalliset yhteislähtö- ja viestit/joukkueluistelu sekä SAUL-SM-kilpailut Oulu PikaluisteluMasters Cup
3.2. Ice Skating Tour Rusko Ice Skating Tour
4.2. Ice Skating Tour Lempäälä Ice Skating Tour
4.2. Tiistaikilpailut Helsinki Tiistaikilpailut
4.2. KENSU-Cup Jyväskylä Pikaluistelu
5.2. Ice Skating Tour Kangasala Ice Skating Tour
6.2. Ice Skating Tour Sahalahti/Kuhmalahti Ice Skating Tour
7.2.–8.2. Pikaluistelun maailmancup Calgary Pikaluistelu
7.2. Koululaisluistelumestaruuskilpailut Turku Tapahtumat
7.2. Ice Skating Tour Kemiö Ice Skating Tour
8.2.–9.2. Hopealuistinfinaali ja nuorten SM-kilpailut Helsinki PikaluisteluNuoriso Cup
10.2. Ice Skating Tour Ylikiiminki Ice Skating Tour
11.2. Ice Skating Tour Taivalkoski Ice Skating Tour
12.2. Ice Skating Tour Kannus Ice Skating Tour
13.2. Ice Skating Tour Keitele Ice Skating Tour
13.2. SU:n mestaruuskilpailut Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
14.2. Ice Skating Tour Pieksämäki Ice Skating Tour
15.2.–16.2. Pikaluistelun nuorten maailmancup Minsk Pikaluistelu
15.2. Kalevan Kierros Kuopio Pikaluistelu
15.2. Ice Skating Tour Jyväskylä Ice Skating Tour
17.2. Ice Skating Tour Paltamo Ice Skating Tour
18.2. Ice Skating Tour Valtimo Ice Skating Tour
18.2. Tiistakilpailut Helsinki Tiistaikilpailut
18.2. KENSU-Cup Jyväskylä Pikaluistelu
19.2. Ice Skating Tour Juuka Ice Skating Tour
20.2. Ice Skating Tour Lieksa Ice Skating Tour
20.2. Seinäjoen torstaikisat Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
21.2. Ice Skating Tour Liperi Ice Skating Tour
22.2. Finland Ice Marathon Kuopio Pikaluistelu
22.2.–23.2. Ikäkausimaaottelu Seinäjoki Pikaluistelu
22.2. Ice Skating Tour Joensuu Ice Skating Tour
23.2. Ice Skating Tour Rautavaara Ice Skating Tour
24.2. Ice Skating Tour Sodankylä Ice Skating Tour
25.2. Ice Skating Tour Savukoski Ice Skating Tour
26.2. Ice Skating Tour Puolanka Ice Skating Tour
27.2. Ice Skating Tour Hyrynsalmi/ Sotkamo Ice Skating Tour
28.2.–29.2. Viking Race Heerenveen Pikaluistelu
28.2. Ice Skating Tour Salla Ice Skating Tour
29.2.–1.3. 12th Masters Sprint Games Calgary Pikaluistelu
maaliskuu 2020
3.3. Tiistaikilpailut Helsinki Tiistaikilpailut
5.3. Seinäjoen torstaikisat Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
7.3.–8.3. Pikaluistelun maailmancup finaali Heerenveen Pikaluistelu
7.3.–8.3. Yleisluistelijoiden SM-kilpailut Kuopio Pikaluistelu
9.3.–13.3. FISU World University Speed Skating Championship 2020 Amsterdam Pikaluistelu
14.3.–15.3. Season Closing Race Seinäjoki Pikaluistelu
27.3.–29.3. European Cup Gijón, Espanja Rullaluistelu
huhtikuu 2020
3.4.–5.4. European Cup Lagos, Portugali Rullaluistelu
17.4.–19.4. European Cup Geisingen, Saksa Rullaluistelu
24.4.–26.4. European Cup Gross Gerau, Saksa Rullaluistelu
toukokuu 2020
1.5.–3.5. European Cup Heerde, Hollanti Rullaluistelu
17.5. World Inline Cup Dijon, Ranska Rullaluistelu
22.5.–24.5. European Cup Gera, Saksa Rullaluistelu
24.5. World Inline Cup Barranquilla, Columbia Rullaluistelu
29.5.–31.5. European Cup Wörgl, Itävalta Rullaluistelu
31.5. World Inline Cup Rennes, Ranska Rullaluistelu
keskuu 2020
13.6. World Inline Cup Ostrava, Tsekki Rullaluistelu
elokuu 2020
4.8.–9.8. European Cup Santa Maria Nuova, Italia Rullaluistelu
14.8.–16.8. European Cup Oostende, Belgia Rullaluistelu
syyskuu 2020
5.9. World Inline Cup Harbin, Kiina Rullaluistelu
20.9. World Inline Cup Funchal / Madeira, Portugali Rullaluistelu
26.9. World Inline Tour Berliini, Saksa Rullaluistelu