Kalenteri

Tyypit
Kaikki
Ajankohta
Tulevat 2016 2017 2018 2019
tammikuu 2018
5.1.–7.1. ISU EM-kilpailut Kolomna, Venäjä Pikaluistelu
12.1.–14.1. Sprinttereiden ja matkakohtaiset SM-kilpailut Oulunkylä, Helsinki Pikaluistelu
18.1. Valkeakosken Hakan viikkokisat Valkeakoski Pikaluistelu
19.1.–21.1. ISU maailman cup Erfurt, Saksa Pikaluistelu
19.1.–21.1. Master yleisluistelijoiden MM-kisat Baselga di Pine, Italia Pikaluistelu
20.1. Clas Thunbergin muistokilpailu ja yhteislähdön Sm-kilpailu Helsinki Pikaluistelu
21.1. Kalle Valtosen maraton ja ratamaratonin SM-kilpailut Helsinki Pikaluistelu
25.1. PERUTTU - Valkeakosken Hakan viikkokisat - PERUTTU Valkeakoski Pikaluistelu
27.1. Kalevan kierros Seinäjoki Seinäjoki PikaluisteluTapahtumat
27.1.–28.1. ISU nuorten maailman cup Innsbruck, Itävalta Pikaluistelu
helmikuu 2018
1.2. Valkeakosken Hakan viikkokisat Valkeakoski Pikaluistelu
3.2.–4.2. Nuorten SM-kilpailut ja hopealuistinfinaali Oulunkylä, Helsinki Pikaluistelu
6.2. Kensu Cup - 2. osakilpailu Viitaniemen tekojää, Jyväskylä Pikaluistelu
8.2. Valkeakosken Hakan viikkokisat Valkeakoski Pikaluistelu
9.2.–25.2. XXIII Talviolympialaiset Pyeongchang PikaluisteluShort Track
10.2. Valkeakosken Haka kansalliset Valkeakoski Pikaluistelu
15.2. Valkeakosken Hakan viikkokisat Valkeakoski Pikaluistelu
18.2. Oulun Tarmon kansalliset Raksilan tekojää, Oulu Pikaluistelu
20.2. Kensu Cup - 3. osakilpailu Viitaniemen tekojää, Jyväskylä Pikaluistelu
21.2.–24.2. Finland Ice Marathon Kuopio Pikaluistelu
22.2. Valkeakosken Hakan viikkokisat Valkeakoski Pikaluistelu
24.2.–25.2. Ikäkausimaaottelu Jääurheilukeskus, Seinäjoki Pikaluistelu
maaliskuu 2018
2.3.–4.3. ISU nuorten maailman cup Salt Lake City, USA Pikaluistelu
2.3.–3.3. Viking Race Heerenveen, Hollanti Pikaluistelu
3.3.–4.3. ISU matkakohtaiset MM-kilpailut Changchun, Kiina Pikaluistelu
3.3.–4.3. Master sprinttereiden MM-kisat Moskova, Venäjä Pikaluistelu
9.3.–11.3. ISU nuorten MM-kisat Salt Lake City, USA Pikaluistelu
10.3.–11.3. ISU yleisluistelijoiden MM-kilpailut Amsterdam, Alankomaat Pikaluistelu
10.3.–11.3. Season Closing Race Seinäjoki Pikaluistelu
17.3.–18.3. ISU maailman cupin finaali Minsk, Valko-Venäjä Pikaluistelu
huhtikuu 2018
14.4.–15.4. Kevätliittokokous ja kauden päätöstilaisuus Helsinki PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller DerbyTapahtumat
toukokuu 2018
11.5.–13.5. Honkiniemi (kaikki lajit) Ähtäri PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
25.5.–27.5. Multiskate-leiri (kaikki lajit) Lahti PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
syyskuu 2018
15.9. Feel Your Movement Kuopio PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
marraskuu 2018
9.11.–11.11. Jääleiri Seinäjoki PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
15.11. Torstaikilpailut Seinäjoki Pikaluistelu
17.11. Syysliittokokous Seinäjoki PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
17.11.–18.11. Season opening race & Nuoriso Cup Seinäjoki Pikaluistelu
26.11.–30.11. Short track valmennus Helsinki PikaluisteluShort Track
joulukuu 2018
1.12. Pingu-race & Nuoriso Cup Seinäjoki Pikaluistelu
7.12.–9.12. ISU Maailman cup, Tomaszow, Puola Tomaszow Mazowiecki Pikaluistelu
8.12. Juhani Järvisen muistokilpailu & Nuoriso Cup Helsinki Pikaluistelu
13.12. Torstaikilpailut Seinäjoki Pikaluistelu
14.12.–16.12. ISU Maailman cup, Heerenveen, Hollanti Heerenveen Pikaluistelu
16.12.–16.9. Oulun luistelumaraton / Järviluistelun Sm Oulu Pikaluistelu
16.12. Oulun luistelumaraton Oulu Pikaluistelu
18.12. Kensu-cup Jyväskylä Pikaluistelu
22.12.–23.12. Yleisluistelijoiden SM-kilpailut Helsinki Pikaluistelu