Kalenteri

Tyypit
Kaikki
January 2020
9.1.–22.1. 2020 Winter Youth Olympic Games Speed Skating St. Moritz (Lake) Pikaluistelu
11.1.–12.1. IMSSC Sprint Classic Inzell Pikaluistelu
11.1. Clas Thunbergin muistokilpailut Helsinki PikaluisteluNuoriso CupMasters Cup
12.1. Kalle Valtosen Maraton Helsinki Pikaluistelu
14.1. KENSU-Cup Jyväskylä Pikaluistelu
16.1.–20.1. World Winter Masters Games - Long track Innsbruck Pikaluistelu
16.1. Seinäjoen torstaikisat Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
18.1. Luistelutapahtuma Nurmijärvi PikaluisteluTapahtumat
24.1.–26.1. 29th Masters Allround Games Collalbo Pikaluistelu
24.1.–26.1. Sprinttereiden- ja matkakohtaiset SM-kilpailut Seinäjoki Pikaluistelu
30.1. Seinäjoen torstaikisat Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
February 2020
1.2.–2.2. Mastereiden kansalliset yhteislähtö- ja viestit/joukkueluistelu sekä SAUL-SM-kilpailut Oulu PikaluisteluMasters Cup
4.2. KENSU-Cup Jyväskylä Pikaluistelu
7.2.–8.2. Pikaluistelun maailmancup Calgary Pikaluistelu
8.2.–9.2. Hopealuistinfinaali ja nuorten SM-kilpailut Helsinki PikaluisteluNuoriso Cup
13.2. SU:n mestaruuskilpailut Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
15.2.–16.2. Pikaluistelun nuorten maailmancup Minsk Pikaluistelu
15.2. Kalevan Kierros Kuopio Pikaluistelu
18.2. Oulun koulujen short track -luistelukilpailut Oulu PikaluisteluTapahtumat
18.2. KENSU-Cup Jyväskylä Pikaluistelu
22.2. Finland Ice Marathon Kuopio Pikaluistelu
22.2.–23.2. Ikäkausimaaottelu Seinäjoki Pikaluistelu
28.2.–29.2. Viking Race Heerenveen Pikaluistelu
29.2.–1.3. 12th International Masters Sprint Games 2020 Calgary Pikaluistelu
March 2020
7.3.–8.3. Pikaluistelun maailmancup finaali Heerenveen Pikaluistelu
7.3.–8.3. Yleisluistelijoiden SM-kilpailut - Mastereiden SM-kilpailut sekä Season Closing Race Seinäjoki Pikaluistelu
9.3.–13.3. FISU World University Speed Skating Championship 2020 Amsterdam Pikaluistelu
April 2020
4.4. Suomen Luisteluliiton kevätliittokokous (SIIRRETÄÄN) PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
June 2020
13.6. Kevätliittokokous Tampere PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
November 2020
6.11.–8.11. Jääleiri (siirretty) Seinäjoki Pikaluistelu
13.11.–15.11. Jääleiri & Season Opening Race Seinäjoki Pikaluistelu
14.11. Syysliittokokous Seinäjoki PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
26.11. Seinäjoen torstaikilpailut Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
28.11. Juhani Järvisen muistokilpailut (peruttu) Helsinki PikaluisteluNuoriso Cup
December 2020
5.12. Pingu Race Seinäjoki PikaluisteluSeinäjoen torstaikisat
12.12.–13.12. Eevi Huttunen memorial (peruttu) Kuopio PikaluisteluNuoriso Cup
15.12. Kensu Cup Jyväskylä Pikaluistelu
17.12. Seinäjoen tonttutonni Seinäjoki Pikaluistelu
17.12. Porin tonttutorstaikisa Pori PikaluisteluPorin torstaikilpailut
20.12. Oulun luistelumaraton (siirretään) Oulu Pikaluistelu