Kalenteri

Tyypit
Kaikki
Ajankohta
Tulevat 2016 2017 2018 2019
syyskuu 2016
14.9.–28.9. A-maajoukkueen ja SDP Talent-ryhmän leiri Leeuwarden Pikaluistelu
lokakuu 2016
5.10.–12.10. SDP Development-ryhmän leiri Inzell Pikaluistelu
5.10.–23.10. Nuorten maajoukkueleiri Inzell Pikaluistelu
10.10.–23.10. A-maajoukkueen ja SDP Talent-ryhmän leiri Inzell Pikaluistelu
21.10.–22.10. Karsintakilpailu Maailman Cupeihin Inzell Pikaluistelu
marraskuu 2016
5.11.–6.11. Kansalliset Oulu Pikaluistelu
10.11. SU Torstaikisat Jääurheilukeskus, Seinäjoki Pikaluistelu
11.11.–13.11. Maailman Cup Harbin Pikaluistelu
12.11.–13.11. Luisteluleiri Seinäjoella Seinäjoki Pikaluistelu
18.11.–20.11. Maailman Cup Nagano Pikaluistelu
19.11.–20.11. Season Opening Race Jääurheilukeskus, Seinäjoki Pikaluistelu
22.11. Tiistaikisa Oulunkylän tekojäärata, Helsinki Pikaluistelu
24.11. SU Torstaikisat Jääurheilukeskus, Seinäjoki Pikaluistelu
26.11. Sääntökoulutus Oulunkylän liikuntapuisto, Helsinki PikaluisteluKoulutus
26.11.–27.11. Nuorten ja Neosenioreiden Maailman Cup Minsk Pikaluistelu
26.11. Juhani Järvisen muistokilpailu Oulunkylä, Helsinki Pikaluistelu
26.11. Luisteluliiton syysliittokokous Kokoustila 2. krs, Oulunkylän tekojäärata, Helsinki PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
29.11. Tiistaikisa Oulunkylän tekojäärata, Helsinki Pikaluistelu
joulukuu 2016
2.12.–4.12. Maailman Cup Astana Pikaluistelu
3.12. Pingu Race Jääurheilukeskus, Seinäjoki Pikaluistelu
9.12.–11.12. Maailman Cup Heerenveen Pikaluistelu
10.12. Porin kansalliset Tekojäärata, Pori Pikaluistelu
13.12. Kensu Cup - Osakilpailu I Jyväskylä Pikaluistelu
13.12. Tiistaikisa Oulunkylän tekojäärata, Helsinki Pikaluistelu
15.12. SU Torstaikisat Jääurheilukeskus, Seinäjoki Pikaluistelu
17.12.–18.12. Yleisluistelijoiden SM-kilpailut Helsinki Pikaluistelu
20.12. Tonttukisat Oulunkylän tekojäärata, Helsinki Pikaluistelu
22.12. SU Tonttutonni Jääurheilukeskus, Seinäjoki Pikaluistelu
27.12. Tiistaikisa Oulunkylän tekojäärata, Helsinki Pikaluistelu