Kalenteri

Tyypit
Kaikki
Ajankohta
Tulevat 2016 2017 2018 2019
tammikuu 2019
5.1. Clas Thunbergin muistokilpailut, Nuoriso Cup ja Mastereiden SM-kilpailut Helsinki Pikaluistelu
6.1. Kalle Valtosen Maraton Helsinki Pikaluistelu
6.1. Ice Skating Tour Turku, Parkin kenttä Ice Skating Tour
8.1. Ice Skating Tour Rauma, Raumanmeren tekojäärata Ice Skating Tour
9.1. Ice Skating Tour Eurajoki, jäähalli Ice Skating Tour
10.1. Ice Skating Tour Forssa, jäähalli Ice Skating Tour
10.1. Torstaikilpailut Seinäjoki Pikaluistelu
11.1.–13.1. EM-kilpailut, Collalbo, Italia Collalbo Pikaluistelu
11.1. Ice Skating Tour Harjavalta, jäähalli Ice Skating Tour
12.1. Luistelutapahtuma Nurmijärvi Nurmijärvi Pikaluistelu
14.1. Ice Skating Tour Kokemäki, jäähalli Ice Skating Tour
15.1. Ice Skating Tour Espoo, Keski-Espoo tekojää Ice Skating Tour
16.1. Ice Skating Tour Espoo, Espoonlahti Ice Skating Tour
17.1. Ice Skating Tour Espoo, Tapiolan jääpuutarha Ice Skating Tour
18.1.–20.1. Matkakohtaiset- sprinttereiden SM-kilpailut sekä mastereiden sprintti SM-kilpailut Seinäjoki Pikaluistelu
18.1. Ice Skating Tour Ylivieska, jäähalli Ice Skating Tour
21.1. Ice Skating Tour Tuusula Ice Skating Tour
22.1. Ice Skating Tour Tuusula Ice Skating Tour
23.1. Ice Skating Tour Pudasjärvi Ice Skating Tour
24.1. Ice Skating Tour Ylikiiminki / SIIRETTY Ice Skating Tour
25.1. Ice Skating Tour Kokkola Ice Skating Tour
26.1.–27.1. Nuorten Maailman cup Helsinki Pikaluistelu
26.1. Kalevan Kierros Seinäjoki Pikaluistelu
28.1. Ice Skating Tour Koski Ice Skating Tour
29.1. Ice Skating Tour Raisio Ice Skating Tour
30.1. Ice Skating Tour Vesilahti Ice Skating Tour
31.1. Ice Skating Tour Valkeakoski Ice Skating Tour
helmikuu 2019
1.2. Ice Skating Tour Lempäälä Ice Skating Tour
1.2.–3.2. ISU Maailman cup, Hamar, Norja Hamar Pikaluistelu
2.2.–3.2. Hopealuistinfinaali, Nuoriso Cup ja nuorten SM-kilpailut Pori Pikaluistelu
4.2. Ice Skating Tour Kemiö Ice Skating Tour
5.2. Ice Skating Tour Kerava Ice Skating Tour
5.2. Kensu-cup Jyväskylä Pikaluistelu
6.2. Ice Skating Tour Kangasala Ice Skating Tour
7.2.–10.2. Matkakohtaisen MM-kilpailut, Inzell, Saksa Inzell Pikaluistelu
7.2. Ice Skating Tour Sahalahti Ice Skating Tour
8.2. Ice Skating Tour Hämeenlinna Ice Skating Tour
9.2.–16.2. EYOF-kisat Sarajevo Short Track
9.2.–10.2. ISU, Nuorten Maailman Cup, Baselga Di Pine, Italia Baselga di Piné Pikaluistelu
11.2. Ice Skating Tour Keuruu Ice Skating Tour
12.2. Ice Skating Tour Pieksämäki Ice Skating Tour
13.2. Ice Skating Tour Nurmes Ice Skating Tour
14.2. Ice Skating Tour Lieksa Ice Skating Tour
14.2. Torstaikilpailut Seinäjoki Pikaluistelu
15.2. Ice Skating Tour Juuka Ice Skating Tour
15.2.–17.2. Nuorten Maailmanmestaruuskilpailut, Baselga Di Pine, Italia Baselga di Piné Pikaluistelu
16.2. Ice Skating Tour Jyväskylä Ice Skating Tour
16.2. Valkeakosken kansalliset & Nuoriso Cup Valkeakoski Pikaluistelu
16.2. Suomen Aikuisurheiluliiton SM-pikaluistelukilpailut Valkeakoski Pikaluistelu
18.2. Ice Skating Tour Keitele Ice Skating Tour
19.2. Ice Skating Tour Kuopio Ice Skating Tour
19.2. Kensu-cup Jyväskylä Pikaluistelu
20.2.–23.2. Finland Ice Marathon Kuopio Pikaluistelu
20.2. Ice Skating Tour Kuopio Ice Skating Tour
21.2. Ice Skating Tour Kuopio Ice Skating Tour
21.2. Torstaikilpailut Seinäjoki Pikaluistelu
22.2. Ice Skating Tour Siilinjärvi Ice Skating Tour
23.2. Ice Skating Tour Ilomantsi Ice Skating Tour
23.2.–24.2. Country Match Hamar Pikaluistelu
23.2.–24.2. Sprinttereiden MM-kilpailut Heerenveen Pikaluistelu
24.2. Ice Skating Tour Rautavaara Ice Skating Tour
25.2. Ice Skating Tour Taivalkoski Ice Skating Tour
26.2. Ice Skating Tour Puolanka Ice Skating Tour
27.2. Ice Skating Tour Suomussalmi Ice Skating Tour
28.2. Ice Skating Tour Sotkamo Ice Skating Tour
maaliskuu 2019
1.3.–2.3. Viking Race Heerenveen Pikaluistelu
1.3. Ice Skating Tour Salla Ice Skating Tour
9.3.–10.3. Season closing race Seinäjoki Pikaluistelu
27.3.–28.3. Sportec -messut Tampere PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
huhtikuu 2019
6.4. Rullaluistelukauden avaus Uusikaupunki Rullaluistelu
13.4.–14.4. Luisteluristeily Helsinki PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
14.4. Kevätliittokokous Helsinki PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
toukokuu 2019
9.5. Tehdään yhdessä -festarit Espoo RullaluisteluRoller DerbyTapahtumat
10.5.–12.5. Honkiniemen leiri Honkiniemi, Ähtäri PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
11.5. 400 metriä harrastuksia Tampere Rullaluistelu
24.5.–26.5. Short track -valmennus Espoo Short Track
26.5. Rennes Marathon (WIC) Rennes Rullaluistelu
30.5. Rullaluistelukilpailut Turku Rullaluistelu
keskuu 2019
9.6. Pirkan pyöräily ja rullaluistelu Tampere Rullaluistelu
9.6. Rullituur Tallinna Rahvasõit Tallinna Rullaluistelu
16.6. Kakskerran Lenkki ja sauvarullaluistelun SM-kilpailut Turku Rullaluistelu
28.6.–30.6. Radboud International Inlineskate Tournament 2019 Wervershoof/Medemblik, Hollanti Rullaluistelu
heinkuu 2019
4.7.–7.7. SM-viikko Vantaa Roller Derby
6.7. FIC ja junnucup Helsinki Helsinki Rullaluistelu
14.7. Rullituur Pärnu Rulluisumaraton Pärnu Rullaluistelu
27.7. Rullaluistelun SM-ratakilpailut (PERUTTU, SIIRRETÄÄN) Seinäjoki Rullaluistelu
28.7. Rullaluistelun SM-maraton (PERUTTU, SIIRRETÄÄN) Seinäjoki Rullaluistelu
elokuu 2019
3.8. Rullaluistelun SM-maraton ja 7. Virpiniemen rullaluistelumaraton Oulu Rullaluistelu
4.8. Rata-Sm ja Junnu Cup Oulu Oulu Rullaluistelu
9.8.–11.8. Flanders Grand Prix 2019 Oostende, Belgia Rullaluistelu
17.8. Rulituur Tallinna Viimsi Rulluisumaraton Tallinna Rullaluistelu
syyskuu 2019
1.9. VOK1-koulutus Helsinki Koulutus
5.9. VOK1-koulutus Helsinki&web Koulutus
23.9. School Action Day Espoo RullaluisteluRoller Derby
28.9. World Inline Cup Berliini Berliini, Saksa Rullaluistelu
lokakuu 2019
16.10.–20.10. ISU jääleiri Berliini, Saksa Pikaluistelu
marraskuu 2019
16.11. Suomen Luisteluliiton syysliittokokous Seinäjoki PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby