Kalenteri

Tyypit
Kaikki
marraskuu 2019
15.11.–17.11. Pikaluistelun maailmancup Minsk Pikaluistelu
16.11.–17.11. Pikaluistelun nuorten maailmancup Bjugn Pikaluistelu
16.11. Suomen Luisteluliiton syysliittokokous Seinäjoki PikaluisteluRullaluisteluShort TrackRoller Derby
16.11.–17.11. Season Opening Race Seinäjoki PikaluisteluNuoriso CupMasters Cup
22.11.–24.11. Pikaluistelun maailmancup Tomaszów Mazowiecki Pikaluistelu
23.11. Pikaluistelun nuorten maailmancup Enschede Pikaluistelu
30.11. Juhani Järvisen muistokilpailut & TUL:n 100-vuotisjuhla Helsinki PikaluisteluNuoriso CupMasters Cup
joulukuu 2019
1.12. Lippumäen liikuntapuiston avajaiset Kuopio Pikaluistelu
6.12.–8.12. Pikaluistelun maailmancup Nur-Sultan Pikaluistelu
7.12. Pingu Race Seinäjoki PikaluisteluNuoriso CupMasters Cup
13.12.–15.12. Pikaluistelun maailmancup Nagano Pikaluistelu
14.12.–15.12. Eevi Huttusen memorial Kuopio PikaluisteluNuoriso CupMasters Cup
17.12. KENSU-Cup Jyväskylä Pikaluistelu
19.12. Tonttutonni Seinäjoki Pikaluistelu
28.12. Oulun Luistelumaraton/Järviluistelun SM Oulu Pikaluistelu
tammikuu 2020
9.1.–22.1. 2020 Winter Youth Olympic Games Speed Skating St. Moritz (Lake) Pikaluistelu
11.1.–12.1. IMSSC Sprint Classic Inzell Pikaluistelu
11.1. Clas Thunbergin muistokilpailut Helsinki PikaluisteluNuoriso CupMasters Cup
12.1. Kalle Valtosen Maraton Helsinki Pikaluistelu
14.1. KENSU-Cup Jyväskylä Pikaluistelu
16.1.–20.1. World Winter Masters Games - Long track Innsbruck Pikaluistelu
18.1. Luistelutapahtuma Nurmijärvi Pikaluistelu
24.1.–26.1. 29th Masters Allround Games Collalbo Pikaluistelu
24.1.–26.1. Sprinttereiden- ja matkakohtaiset SM-kilpailut Seinäjoki Pikaluistelu
helmikuu 2020
1.2.–2.2. Mastereiden kansalliset yhteislähtö- ja viestit/joukkueluistelu Oulu PikaluisteluMasters Cup
4.2. KENSU-Cup Jyväskylä Pikaluistelu
7.2.–8.2. Pikaluistelun maailmancup Calgary Pikaluistelu
8.2.–9.2. Hopealuistinfinaali ja nuorten SM-kilpailut Helsinki PikaluisteluNuoriso Cup
15.2.–16.2. Pikaluistelun nuorten maailmancup Minsk Pikaluistelu
18.2. KENSU-Cup Jyväskylä Pikaluistelu
22.2.–23.2. Ikäkausimaaottelu Falun Pikaluistelu
28.2.–29.2. Viking Race Heerenveen Pikaluistelu
29.2.–1.3. 12th Masters Sprint Games Calgary Pikaluistelu
maaliskuu 2020
7.3.–8.3. Pikaluistelun maailmancup finaali Heerenveen Pikaluistelu
7.3.–8.3. Yleisluistelijoiden SM-kilpailut Kuopio Pikaluistelu
9.3.–13.3. FISU World University Speed Skating Championship 2020 Amsterdam Pikaluistelu
14.3.–15.3. Season Closing Race Seinäjoki Pikaluistelu