Rullaluistelun SM-ratakisa

01.07.2017 10:00 01.07.2017 14:00

Kilpailun tulokset

M 10000 pistekilpailu (muu)

1VirtanenJaniHTL00:00:00.35.0000.000
2YlänenTeemuHTL00:00:00.10.0000.000
3SuihkonenJaniHTL00:00:00.9.0000.000
4SjögrenAnttiHTL00:00:00.5.0000.000
5Vähä-VaheNilsHTL00:00:00.1.0000.000

M 1500 (muu)

1YlänenTeemuHTL00:02:27.1300.0000.000
2Vähä-VaheNilsHTL00:00:00.0.0000.000
3VirtanenJaniHTL00:00:00.0.0000.000
4SjögrenAnttiHTL00:00:00.0.0000.000
5SuihkonenJaniHTL00:00:00.0.0000.000

M 200 (muu)

1YlänenTeemuHTL00:00:18.7000.0000.000
2SjögrenAnttiHTL00:00:19.5000.0000.000
3Vähä-VaheNilsHTL00:00:20.2000.0000.000
4VirtanenJaniHTL00:00:20.4000.0000.000
5SuihkonenJaniHTL00:00:21.5000.0000.000

P15 1500 (muu)

1VirtanenJuhoHTL00:03:03.0000.0000.000
2VesantoVilmerHTL00:00:00.0.0000.000
3JääskeläinenIiroHTL00:00:00.0.0000.000
4Vähä-VaheAnttiHTL00:00:00.0.0000.000

P15 200 (muu)

1VesantoVilmerHTL00:00:21.8000.0000.000
2VirtanenJuhoHTL00:00:23.0000.0000.000
3JääskeläinenIiroHTL00:00:32.3000.0000.000
4PaalasmaaViliTuUL00:00:24.3000.0000.000
5Vähä-VaheAnttiHTL00:00:26.9000.0000.000

P15 3000 (muu)

1VesantoVilmerHTL00:06:09.0000.0000.000
2JääskeläinenIiroHTL00:00:00.0.0000.000
3VirtanenJuhoHTL00:00:00.0.0000.000

T15 1500 (muu)

1VarjonenSinnaTuUL00:03:07.3800.0000.000
2SiroSiniSU00:00:00.0.0000.000
3SiroMilaSU00:00:00.0.0000.000

T15 200 (muu)

1VarjonenSinnaTuUL00:00:24.1000.0000.000
2SiroSiniSU00:00:24.4000.0000.000
3SiroMilaSU00:00:27.1000.0000.000

T15 3000 (muu)

1VarjonenSinnaTuUL00:06:30.0000.0000.000
2SiroSiniSU00:00:00.0.0000.000
3SiroMilaSU00:00:00.0.0000.000

M40 200 (muu)

1NiukkanenAnssiHTL00:00:20.9000.0000.000
2KorpiJukkaKristiinan Urheilijat00:00:21.9000.0000.000
3RahkonenMarkoKunto-Pirkat00:00:23.3000.0000.000

M40 5000 (muu)

1KorpiJukkaKristiinan Urheilijat00:09:09.0000.0000.000
2NiukkanenAnssiHTL00:00:00.0.0000.000
3RahkonenMarkoKunto-Pirkat00:00:00.0.0000.000

M50 200 (muu)

1VirtanenPetriHTL00:00:20.9000.0000.000
2KoivulaSamiTuUL00:00:23.1000.0000.000

M50 3000 (muu)

1VirtanenPetriHTL00:05:34.0000.0000.000
2KoivulaSamiTuUL00:00:00.0.0000.000

N60 200 (muu)

1GrönbergSirpaTampereen Pyrintö00:00:31.6000.0000.000

N60 3000 (muu)

1GrönbergSirpaTampereen Pyrintö00:07:33.0000.0000.000
SM-ratakisan yhteydessä luistellaan myös Junnu Cup osakilpailu.
Ennakkoilmoittautumiset pe 30.6. mennessä Kati Koota p. 0405833943 (tekstiviestillä) tai kati.koota(at)turunurheiluliitto.fi. Jälki-ilmoittautuminen paikan päällä viimeistään klo 9:15. Muista ilmoittaa seura, sarja ja matkat.
M/N Juniorit Masters M/N 40, 50 ja 60
200m aika-ajo, kaikki sarjat 1500m yhteislähtö, M/N yleiset ja juniorit 3000m, Masters M/N 50-60 5000m, Masters M/N 40, juniorit, N yleinen (pistekisa) 10 000m, M yleinen (pistekisa)

Katso koko kutsu >>

SM-ratakisa

Kilpailumaksu
SM-kilpailu 25€ + 7€/matka. Jälki-ilmoittautumislisä 10€.

 

Alustava aikataulu

10.00-11.00 Aika-ajot (200m), Junioricup, Juniorit, Nyl, Myl, Masters
11.00-12.00 SM 1500m + jun.cup
11.00-11.10 Juniorit 1500m
11.10-11.20 Nyl 1500m
11.20-11.30 Myl 1500m
Ei Masters -sarjoja

Junioricup
Klo 11.35-11.45, t/p 7v 500m, t/p 9v 1000m, t/p 11v 1500m, t/ p 13v 1500m

Tauko n. 15min

12.00 pitkät matkat
12.00-12.20 Juniorit ja Naiset 5000m
12.20-12.40 Masters 3000m, 5000m
12.45 – 13.10 Myl 10000m
13.30 palkintojen jako

Huom! Kaikissa kilpailuissa säävaraus saman päivän iltapäivälle ja illalle.