Kauden parhaat 2016-2017

 Kotimaan tilastot 2016-17 Päivitetty 16.3.2017
Sukunimi Etunimi Seura Synt.aika Kauden paras Paikkakunta
Naiset 100 m
1 Risku Elina SU 070392 11,01 Seinäjoki 10.11.2016
2 Siro Sini SU 200302 12,01 Seinäjoki 9.2.2017
3 Lehtiniemi Susanna SU 200595 12,18 Seinäjoki 9.2.2017
4 Käsnänen Anni HLK 220699 12,62 Helsinki 17.1.2017
5 Rinta-Keturi Anni SU 161001 12,65 Seinäjoki 10.11.2016
6 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 12,70 Valkeakoski 23.2.2017
7 Kilpeläinen Pihla KENSU 060798 12,72 Seinäjoki 5.3.2017
8 Siro Mila SU 040803 13,05 Seinäjoki 9.2.2017
9 Lehtonen Veera SU 300504 13,07 Seinäjoki 22.12.2016
10 Niittylä Jutta KENSU 290798 13,10 Seinäjoki 4.3.2017
11 Pirhonen Janette SU 220804 13,27 Seinäjoki 22.12.2016
12 Pinomäki Outi VaHa 301266 13,86 Valkeakoski 16.2.2017
13 Karvonen Tiina LoiVo 160280 13,90 Helsinki 20.12.2016
14 Hietanen Annaliina VaHa 150392 14,84 Valkeakoski 16.2.2017
15 Hiltunen Roosa SU 200794 14,91 Seinäjoki 22.12.2016
16 Vatanen Henna OuTa 011205 15,02 Seinäjoki 5.3.2017
17 Siren Elsa VaHa 050707 16,01 Valkeakoski 16.2.2017
18 Pelkonen Tytti HLK 121262 16,02 Helsinki 3.1.2017
19 Rintala Saaga SU 210508 17,25 Seinäjoki 21.2.2017
20 Savijärvi Siiri VaHa 270307 17,43 Valkeakoski 23.2.2017
21 Siro Meea SU 230609 17,86 Seinäjoki 4.3.2017
22 Pirhonen Janina SU 021299 18,41 Seinäjoki 5.3.2017
23 Koivupuisto Oona SU 120208 18,63 Seinäjoki 4.3.2017
24 Hemminki Jenna SU 060906 19,97 Seinäjoki 10.11.2016
25 Laapotti Eila KP 101140 20,55 Tampere 24.1.2017
26 Pihlajaniemi Tellervo KP 080743 22,19 Tampere 24.1.2017
27 Saarinen Irma KP 101148 25,51 Tampere 24.1.2017
28 Hiltunen Hilja SU 210111 27,15 Seinäjoki 22.12.2016
29 Koivupuisto Eevi SU 220312 30,09 Seinäjoki 21.2.2017
30 Saari Jinna SU 140612 42,95 Seinäjoki 22.12.2016
31 Reinikka Jessica SU 130212 56,55 Seinäjoki 22.12.2016
 Naiset 300 m 
1 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 32,26 Valkeakoski 23.2.2017
2 Lehtonen Veera SU 300504 33,50 Seinäjoki 19.1.2017
3 Rosendahl Hertta HTU 241106 38,97 Seinäjoki 4.2.2017
4 Vatanen Henna OuTa 011205 39,34 Seinäjoki 4.2.2017
5 Hannula Meri-Vuokko HLK 050107 39,80 Helsinki 21.1.2017
6 Siren Elsa VaHa 050707 45,17 Seinäjoki 4.2.2017
7 Heikkinen Janessa OuTa 160907 46,71 Seinäjoki 5.3.2017
8 Koivupuisto Oona SU 120208 50,21 Seinäjoki 4.3.2017
9 Rintala Saaga SU 210508 50,73 Helsinki 21.1.2017
10 Hemminki Jenna SU 060906 52,24 Seinäjoki 19.1.2017
11 Myllyoja Janette VaHa 121205 54,00 Valkeakoski 29.1.2017
12 Savijärvi Siiri VaHa 270307 56,18 Valkeakoski 29.1.2017
13 Siro Meea SU 230609 56,88 Seinäjoki 5.2.2017
14 Hiltunen Hilja SU 210111 69,42 Seinäjoki 24.1.2017
15 Rassokhina Alexandra HLA 300609 82,26 Helsinki 22.11.2016
16 Lappalainen Ahma HLA 090110 97,23 Helsinki 22.11.2016
17 Koivupuisto Eevi SU 220312 103,04 Seinäjoki 21.2.2017
18 Reinikka Jessica SU 130212 116,82 Seinäjoki 19.1.2017
 Naiset 500 m 
1 Risku Elina SU 070392 41,11 Seinäjoki 13.1.2017
2 Peltonen Miina HLK 110696 44,32 Helsinki 17.12.2016
3 Kivioja Laura PoPy 051202 45,27 Seinäjoki 4.2.2017
4 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 45,44 Seinäjoki 13.1.2017
5 Siro Sini SU 200302 45,44 Seinäjoki 5.2.2017
6 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 45,50 Seinäjoki 4.2.2017
7 Lehtiniemi Susanna SU 200595 46,70 Seinäjoki 5.2.2017
8 Sarkanen Veera SU 301095 46,84 Seinäjoki 13.1.2017
9 Käsnänen Anni HLK 220699 47,00 Helsinki 17.12.2016
10 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 47,09 Seinäjoki 4.2.2017
11 Rinta-Keturi Anni SU 161001 48,27 Seinäjoki 13.1.2017
12 Niittylä Jutta KENSU 290798 48,53 Seinäjoki 4.2.2017
13 Koivisto Inka HLK 230202 49,58 Seinäjoki 4.2.2017
14 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 50,02 Seinäjoki 5.3.2017
15 Kilpeläinen Pihla KENSU 060798 50,62 Seinäjoki 5.3.2017
16 Setälä Elma PoPy 270603 51,12 Seinäjoki 4.2.2017
17 Pinomäki Outi VaHa 301266 51,93 Seinäjoki 4.3.2017
18 Rosendahl Sanni HTU 241103 51,98 Seinäjoki 5.2.2017
19 Pirhonen Janette SU 220804 53,03 Seinäjoki 15.12.216
20 Siro Mila SU 040803 53,10 Seinäjoki 4.2.2017
21 Lehtonen Veera SU 300504 53,14 Helsinki 21.1.2017
22 Korpijärvi Kirsi KENSU 180973 53,32 Pori 10.12.2016
23 Suomalainen Villiina HLK 280205 54,59 Seinäjoki 5.2.2017
24 Karvonen Tiina LoiVo 160280 54,69 Helsinki 20.12.2016
25 Porkkala Mira SU 150401 57,06 Seinäjoki 24.1.2017
26 Lehtonen Kati SU 270569 61,36 Seinäjoki 15.12.216
27 Hietanen Annaliina VaHa 150392 62,40 Valkeakoski 16.2.2017
28 Pelkonen Tytti HLK 121262 64,72 Helsinki 27.12.2016
29 Rantanen Emma VaHa 011003 65,34 Valkeakoski 29.1.2017
30 Kallinen Charlotta SU 141004 65,46 Seinäjoki 4.2.2017
31 Rosendahl Hertta HTU 241106 66,24 Seinäjoki 4.2.2017
32 Vatanen Henna OuTa 011205 67,95 Seinäjoki 19.11.2016
33 Haanpää Anne KP 111060 68,00 Tampere 18.2.2017
34 Hannula Meri-Vuokko HLK 050107 68,47 Helsinki 21.1.2017
35 Kinnunen Sara VaHa 060903 69,64 Valkeakoski 29.1.2017
36 Kokkonen Terhi KeNSu 130647 69,75 Tampere 18.2.2017
37 Kilpeläinen Tuija KENSU 121265 77,66 Tampere 18.2.2017
38 Grönberg Sirpa TaPy 210357 78,56 Seinäjoki 4.3.2017
39 Siren Elsa VaHa 050707 78,76 Seinäjoki 4.2.2017
40 Karetie Pirjo KENSU 160942 82,11 Tampere 18.2.2017
41 Salonen Marjo KP 310557 83,24 Tampere 18.2.2017
42 Rintala Saaga SU 210508 85,66 Seinäjoki 5.3.2017
43 Koivupuisto Oona SU 120208 87,73 Helsinki 21.1.2017
44 Laapotti Eila KP 101140 88,13 Tampere 18.2.2017
45 Pirhonen Janina SU 021299 92,26 Seinäjoki 4.3.2017
46 Savijärvi Siiri VaHa 270307 92,82 Valkeakoski 29.1.2017
47 Heikkinen Janessa OuTa 160907 93,11 Seinäjoki 4.3.2017
48 Pihlajaniemi Tellervo KP 080743 97,78 Pori 10.12.2016
49 Siro Meea SU 230609 101,55 Seinäjoki 4.2.2017
50 Myllyoja Janette VaHa 121205 117,70 Valkeakoski 29.1.2017
51 Saarinen Irma KP 101148 142,13 Tampere 18.2.2017
 Naiset 1000 m 
1 Risku Elina SU 070392 1:25,37 Seinäjoki 13.1.2017
2 Peltonen Miina HLK 110696 1:29,73 Helsinki 21.1.2017
3 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 1:33,65 Seinäjoki 13.1.2017
4 Sarkanen Veera SU 301095 1:33,85 Seinäjoki 13.1.2017
5 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 1:33,91 Seinäjoki 13.1.2017
6 Käsnänen Anni HLK 220699 1:34,13 Seinäjoki 13.1.2017
7 Kivioja Laura PoPy 051202 1:34,72 Helsinki 21.1.2017
8 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 1:36,75 Seinäjoki 13.1.2017
9 Siro Sini SU 200302 1:37,91 Seinäjoki 13.1.2017
10 Niittylä Jutta KENSU 290798 1:38,13 Seinäjoki 13.1.2017
11 Lehtiniemi Susanna SU 200595 1:39,08 Helsinki 21.1.2017
12 Rinta-Keturi Anni SU 161001 1:41,65 Seinäjoki 13.1.2017
13 Koivisto Inka HLK 230202 1:44,22 Helsinki 21.1.2017
14 Kilpeläinen Pihla KENSU 060798 1:45,60 Seinäjoki 4.3.2017
15 Korpijärvi Kirsi KENSU 180973 1:46,31 Pori 10.12.2016
16 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 1:47,58 Seinäjoki 13.1.2017
17 Pinomäki Outi VaHa 301266 1:48,48 Seinäjoki 13.1.2017
18 Rosendahl Sanni HTU 241103 1:49,48 Helsinki 21.1.2017
19 Setälä Elma PoPy 270603 1:51,00 Seinäjoki 4.2.2017
20 Pirhonen Janette SU 220804 1:52,11 Helsinki 21.1.2017
21 Karvonen Tiina LoiVo 160280 1:54,16 Pori 10.12.2016
22 Siro Mila SU 040803 1:55,56 Seinäjoki 20.11.2016
23 Lehtonen Veera SU 300504 1:55,95 Seinäjoki 13.1.2017
24 Suomalainen Villiina HLK 280205 1:58,35 Seinäjoki 5.2.2017
25 Lehtonen Kati SU 270569 2:12,76 Pori 10.12.2016
26 Rantanen Emma VaHa 011003 2:27,55 Valkeakoski 29.1.2017
27 Vatanen Henna OuTa 011205 2:30,58 Seinäjoki 5.3.2017
28 Kinnunen Sara VaHa 060903 2:32,53 Valkeakoski 29.1.2017
29 Kallinen Charlotta SU 141004 2:37,07 Seinäjoki 4.2.2017
30 Grönberg Sirpa TaPy 210357 2:42,35 Pori 10.12.2016
31 Koivupuisto Oona SU 120208 2:54,47 Seinäjoki 21.2.2017
32 Rintala Saaga SU 210508 3:13,76 Seinäjoki 24.1.2017
33 Hemminki Jenna SU 060906 3:17,59 Seinäjoki 19.1.2017
34 Pihlajaniemi Tellervo KP 080743 3:22,95 Pori 10.12.2016
35 Pirhonen Janina SU 021299 3:25,28 Seinäjoki 5.3.2017
36 Siro Meea SU 230609 3:40,89 Seinäjoki 5.3.2017
37 Saarinen Irma KP 101148 4:34,81 Pori 10.12.2016
 Naiset 1500 m 
1 Peltonen Miina HLK 110696 2:21,89 Helsinki 17.12.2016
2 Käsnänen Anni HLK 220699 2:25,93 Helsinki 17.12.2016
3 Sarkanen Veera SU 301095 2:26,79 Helsinki 17.12.2016
4 Kivioja Laura PoPy 051202 2:27,92 Seinäjoki 15.1.2017
5 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 2:29,36 Seinäjoki 15.1.2017
6 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 2:30,80 Seinäjoki 15.1.2017
7 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 2:32,90 Seinäjoki 4.2.2017
8 Niittylä Jutta KENSU 290798 2:33,44 Seinäjoki 15.1.2017
9 Korpijärvi Kirsi KENSU 180973 2:38,91 Helsinki 21.1.2017
10 Lehtiniemi Susanna SU 200595 2:39,29 Seinäjoki 15.1.2017
11 Rinta-Keturi Anni SU 161001 2:39,40 Seinäjoki 15.1.2017
12 Siro Sini SU 200302 2:39,99 Seinäjoki 15.1.2017
13 Kilpeläinen Pihla KENSU 060798 2:45,15 Seinäjoki 5.3.2017
14 Pinomäki Outi VaHa 301266 2:46,18 Seinäjoki 5.3.2017
15 Koivisto Inka HLK 230202 2:48,91 Seinäjoki 5.2.2017
16 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 2:50,63 Seinäjoki 5.3.2017
17 Setälä Elma PoPy 270603 2:53,19 Seinäjoki 15.1.2017
18 Karvonen Tiina LoiVo 160280 2:57,91 Helsinki 21.1.2017
19 Lehtonen Veera SU 300504 3:03,82 Seinäjoki 24.1.2017
20 Siro Mila SU 040803 3:04,05 Seinäjoki 24.1.2017
21 Pirhonen Janette SU 220804 3:06,39 Seinäjoki 24.1.2017
22 Porkkala Mira SU 150401 3:15,43 Seinäjoki 24.1.2017
23 Lehtonen Kati SU 270569 3:17,63 Helsinki 21.1.2017
24 Vatanen Henna OuTa 011205 3:37,91 Seinäjoki 5.3.2017
25 Ahlström Helena HTL 110457 3:51,91 Seinäjoki 5.3.2017
26 Grönberg Sirpa TaPy 210357 3:59,87 Valkeakoski 29.1.2017
27 Kokkonen Terhi KeNSu 130647 4:02,58 Tampere 18.2.2017
28 Karetie Pirjo KENSU 160942 4:10,28 Tampere 18.2.2017
29 Salonen Marjo KP 310557 4:30,03 Tampere 18.2.2017
30 Laapotti Eila KP 101140 4:43,95 Tampere 18.2.2017
31 Koivupuisto Oona SU 120208 4:46,99 Seinäjoki 9.2.2017
32 Rintala Saaga SU 210508 5:05,51 Seinäjoki 9.2.2017
33 Saarinen Irma KP 101148 7:18,08 Tampere 18.2.2017
 Naiset 3000 m 
1 Käsnänen Anni HLK 220699 5:05,91 Seinäjoki 20.11.2016
2 Sarkanen Veera SU 301095 5:17,38 Seinäjoki 20.11.2016
3 Peltonen Miina HLK 110696 5:22,89 Helsinki 18.12.2016
4 Korpijärvi Kirsi KENSU 180973 5:30,83 Seinäjoki 4.3.2017
5 Niittylä Jutta KENSU 290798 5:31,62 Seinäjoki 5.2.2017
6 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 5:32,79 Seinäjoki 5.2.2017
7 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 5:33,05 Seinäjoki 5.2.2017
8 Kivioja Laura PoPy 051202 5:45,38 Helsinki 18.12.2016
9 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 5:46,57 Helsinki 18.12.2016
10 Rinta-Keturi Anni SU 161001 5:55,40 Seinäjoki 9.2.2017
11 Pinomäki Outi VaHa 301266 6:03,02 Seinäjoki 4.3.2017
12 Kilpeläinen Pihla KENSU 060798 6:14,59 Seinäjoki 4.3.2017
13 Pelkonen Tytti HLK 121262 6:16,41 Helsinki 3.1.2017
14 Karvonen Tiina LoiVo 160280 6:18,18 Helsinki 10.1.2017
15 Lehtonen Veera SU 300504 6:28,67 Seinäjoki 9.2.2017
16 Pirhonen Janette SU 220804 6:40,27 Seinäjoki 21.2.2017
17 Siro Mila SU 040803 6:56,02 Seinäjoki 4.3.2017
18 Haanpää Anne KP 111060 7:47,98 Tampere 18.2.2017
19 Kilpeläinen Tuija KENSU 121265 7:56,01 Tampere 18.2.2017
 Naiset 5000 m 
1 Käsnänen Anni HLK 220699 8:44,17 Seinäjoki 5.3.2017
2 Korpijärvi Kirsi KENSU 180973 9:08,25 Seinäjoki 5.3.2017
3 Niittylä Jutta KENSU 290798 9:43,73 Seinäjoki 5.3.2017
 Kotimaan tilastot 2016-17 Päivitetty 16.3.17
 Miehet 100 m
Sukunimi Etunimi Seura Synt.aika Kauden paras Paikkakunta
1 Levo Harri OuTa 141290 10,12 Helsinki 20.12.2016
2 Eskola Antero HLK 170897 10,61 Helsinki 13.12.2016
3 Peltonen Onni HLK 270500 10,80 Helsinki 20.12.2016
4 Prisada Tudor SU 160702 11,17 Seinäjoki 10.11.2016
5 Visti Vesa HTL 171262 11,28 Helsinki 13.12.2016
6 Reilamo Veeti HLK 040501 11,46 Helsinki 22.11.2016
7 Hautamäki Aatu SU 290795 11,49 Seinäjoki 22.12.2016
8 Lehtonen Juuso SU 051201 11,58 Seinäjoki 9.2.2017
9 Mannila Seppo TaPy 160350 11,64 Valkeakoski 16.2.2017
10 Aho Pekka HTL 010464 11,67 Helsinki 10.1.2017
11 Risku Timo SU 010281 11,67 Helsinki 28.2.2017
12 Rauhamäki Juha-Pekka VaHa 281175 11,68 Valkeakoski 23.2.2017
13 Hietanen Jyrki VaHa 170962 11,74 Valkeakoski 9.2.2017
14 Kokko Max HLK 170901 11,74 Helsinki 13.12.2016
15 Lehtiniemi Petteri SU 041001 11,76 Seinäjoki 21.2.2017
16 Sirén Mika VaHa 130669 11,85 Valkeakoski 9.2.2017
17 Kinnala Kalle TuUL 091001 12,20 Seinäjoki 4.3.2017
18 Käsnänen Eetu HLK 230702 12,22 Helsinki 22.11.2016
19 Niittylä Kari KENSU 010560 12,30 Seinäjoki 4.3.2017
20 Hiltunen Urho SU 240704 12,34 Seinäjoki 21.2.2017
21 Karvonen Ville HLK 230685 12,49 Helsinki 31.1.2017
22 Muhonen Alvar HLK 100104 12,53 Helsinki 28.2.2017
23 Santtila Sampsa SU 010105 12,53 Seinäjoki 9.2.2017
24 Rasilainen Pertti KP 100164 12,62 Helsinki 28.2.2017
25 Toivainen Rasmus HLK 210704 12,68 Helsinki 28.2.2017
26 Hautamäki Jaakko SU 250998 12,73 Seinäjoki 22.12.2016
27 Renko Tapani SU 300453 12,75 Seinäjoki 22.12.2016
28 Kiansten Pasi KP 140947 12,83 Valkeakoski 9.2.2017
29 Rintala Luka SU 190705 12,90 Seinäjoki 9.2.2017
30 Töyrälä Heikki HLK 130546 12,97 Helsinki 13.12.2016
31 Mörsky Pertti LoVo 051157 13,17 Helsinki 10.1.2017
32 Jysmä Savva HLK 181203 13,21 Helsinki 29.11.2016
33 Toivainen Valtteri HLK 220307 13,31 Helsinki 28.2.2017
34 Heikkinen Kristian OuTa 200804 13,48 Seinäjoki 4.3.2017
35 Karvonen Raimo HLK 260944 13,57 Helsinki 24.1.2017
36 Haikonen Ilmo PoPy 231104 13,77 Seinäjoki 5.3.2017
37 Aunula Pietari SU 190506 13,77 Seinäjoki 9.2.2017
38 Niemi Elius HLK 021007 13,88 Helsinki 28.2.2017
39 Peltonen Iivari SU 070803 14,12 Seinäjoki 10.11.2016
40 Vatanen Samu OuTa 011207 14,52 Seinäjoki 5.3.2017
41 Päivölä Eero SU 080606 14,55 Seinäjoki 5.3.2017
42 Koivupuisto Matias SU 221204 14,63 Seinäjoki 9.2.2017
43 Henriksson Daniel HLK 071005 14,66 Helsinki 17.1.2017
44 Salin Joonatan SU 211204 14,67 Seinäjoki 9.2.2017
45 Rintala Eeka SU 210508 14,94 Seinäjoki 9.2.2017
46 Sirén Myrsky VaHa 190905 15,18 Valkeakoski 16.2.2017
47 Myllykallio Joel SU 121215 15,34 Seinäjoki 9.2.2017
48 Savijärvi Karo VaHa 300309 16,02 Valkeakoski 16.2.2017
49 Salomaa Juhani HTL 240941 16,13 Helsinki 13.12.2016
50 Waldén Elias HTL 110707 16,14 Helsinki 27.12.2016
51 Pietilä Jori HLK 100449 16,72 Helsinki 13.12.2016
52 Santtila Veikka SU 040608 16,75 Seinäjoki 22.12.2016
53 Silen Joona VaHa 050907 16,84 Valkeakoski 16.2.2017
54 Lassila Eemeli SU 100408 17,21 Seinäjoki 21.2.2017
55 Stenman Ville VaHa 050707 17,90 Valkeakoski 9.2.2017
56 Vuorisalo Eerik PoPy 160810 18,73 Seinäjoki 5.3.2017
57 Palonen Nuutti PoPy 291208 19,86 Pori 10.12.2016
58 Heinelo Ilkka KP 121039 21,15 Tampere 24.1.2017
59 Willgren Simo KP 281038 21,28 Tampere 24.1.2017
60 Tuuri Aleksi SU 171107 23,14 Seinäjoki 22.12.2016
61 Syri Seemi SU 140511 26,93 Seinäjoki 22.12.2016
62 Tommola Oliver SU 190211 37,51 Seinäjoki 22.12.2016
 Miehet 300 m
1 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 27,37 Seinäjoki 5.3.2017
2 Sirén Mika VaHa 130669 28,33 Valkeakoski 16.2.2017
3 Hietanen Jyrki VaHa 170962 29,25 Valkeakoski 16.2.2017
4 Viertola Valle SU 090597 29,34 Seinäjoki 5.3.2017
5 Toivainen Valtteri HLK 220307 32,60 Seinäjoki 4.2.2017
6 Rintala Luka SU 190705 33,03 Seinäjoki 24.1.2017
7 Santtila Sampsa SU 010105 33,21 Seinäjoki 19.1.2017
8 Heikkinen Jeremias OuTa 030106 33,98 Seinäjoki 4.2.2017
9 Niemi Elius HLK 021007 34,36 Seinäjoki 4.2.2017
10 Korpijärvi Aaro KENSU 060805 34,53 Seinäjoki 5.3.2017
11 Aunula Pietari SU 190506 34,65 Seinäjoki 4.2.2017
12 Sirén Myrsky VaHa 190905 37,12 Seinäjoki 5.2.2017
13 Vatanen Samu OuTa 011207 37,76 Seinäjoki 5.3.2017
14 Koivupuisto Matias SU 221204 38,22 Seinäjoki 19.1.2017
15 Päivölä Eero SU 080606 38,43 Seinäjoki 24.11.2016
16 Henriksson Daniel HLK 071005 39,09 Helsinki 13.12.2016
17 Rosendahl Alvari HTU 250509 39,30 Seinäjoki 5.2.2017
18 Rintala Eeka SU 210508 39,72 Seinäjoki 24.1.2017
19 Henriksson Jimi HLK 121215 40,20 Helsinki 10.1.2017
20 Salin Joonatan SU 211204 42,82 Seinäjoki 21.2.2017
21 Waldén Elias HTL 110707 43,23 Helsinki 21.1.2017
22 Myllykallio Joel SU 121215 45,35 Seinäjoki 5.3.2017
23 Santtila Veikka SU 040608 46,23 Seinäjoki 4.3.2017
24 Savijärvi Karo VaHa 300309 47,17 Valkeakoski 29.1.2017
25 Stenman Ville VaHa 050707 48,78 Valkeakoski 29.1.2017
26 Hannula Hemmo HLK 091208 49,88 Helsinki 21.1.2017
27 Lassila Eemeli SU 100408 50,41 Seinäjoki 5.2.2017
28 Ylänen Viljami HTL 171009 51,87 Helsinki 22.11.2016
29 Lehtinen Tom HLA 121215 52,50 Helsinki 31.1.2017
30 Vuorisalo Eerik PoPy 160810 53,49 Seinäjoki 4.3.2017
31 Silen Joona VaHa 050907 53,52 Valkeakoski 16.2.2017
32 Rauhamäki Jesse VaHa 221206 57,20 Valkeakoski 9.2.2017
33 Palonen Nuutti PoPy 291208 60,85 Pori 10.12.2016
34 Rauhamäki Petrus VaHa 290109 61,50 Valkeakoski 16.2.2017
35 Heikkinen Janiel OuTa 270909 86,33 Oulu 5.11.2016
 Miehet 500 m
1 Poutala Mika HTL 200683 35,93 Seinäjoki 13.1.2017
2 Koskela Pekka SU 291182 36,13 Seinäjoki 13.1.2017
3 Suomalainen Samuli HLK 150998 36,73 Seinäjoki 13.1.2017
4 Puolakka Miro HLK 060694 36,85 Seinäjoki 13.1.2017
5 Pulli Tommi SU 180792 37,15 Seinäjoki 13.1.2017
6 Levo Harri OuTa 141290 37,17 Seinäjoki 13.1.2017
7 Vaittinen Juho VaHa 270294 37,26 Seinäjoki 13.1.2017
8 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 38,58 Seinäjoki 13.1.2017
9 Kinnunen Verneri KENSU 020493 38,93 Seinäjoki 13.1.2017
10 Nieminen Jesse HLK 281100 38,93 Seinäjoki 13.1.2017
11 Hautamäki Aatu SU 290795 39,02 Seinäjoki 14.1.2017
12 Eskola Antero HLK 170897 39,13 Helsinki 17.2.2017
13 Viertola Valle SU 090597 39,58 Seinäjoki 13.1.2017
14 Rahnasto Tuomas HLK 101196 40,32 Helsinki 17.12.2016
15 Suomalainen Joona HLK 030400 40,86 Seinäjoki 13.1.2017
16 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 40,88 Seinäjoki 13.1.2017
17 Hautamäki Jaakko SU 250998 41,19 Seinäjoki 3.12.2016
18 Peltonen Onni HLK 270500 41,21 Seinäjoki 13.1.2017
19 Visti Vesa HTL 171262 41,57 Seinäjoki 19.11.2016
20 Sirén Mika VaHa 130669 41,91 Seinäjoki 5.3.2017
21 Kivioja Kimmo PoPy 170472 42,36 Seinäjoki 14.1.2017
22 Heikkinen Tani OuTa 011183 43,01 Helsinki 21.1.2017
23 Hietanen Jyrki VaHa 170962 43,21 Pori 10.12.2016
24 Rasilainen Aaro HTL 060200 43,23 Helsinki 26.11.2016
25 Risku Timo SU 010281 43,66 Helsinki 10.1.2017
26 Prisada Tudor SU 160702 44,20 Seinäjoki 13.1.2017
27 Lehtonen Juuso SU 051201 44,58 Seinäjoki 5.2.2017
28 Lehtiniemi Petteri SU 041001 44,63 Seinäjoki 5.2.2017
29 Aho Pekka HTL 010464 44,68 Helsinki 10.1.2017
30 Reilamo Veeti HLK 040501 44,81 Helsinki 13.12.2016
31 Santtila Juha SU 290574 45,03 Helsinki 26.11.2016
32 Niittylä Kari KENSU 010560 45,81 Seinäjoki 13.1.2017
33 Rauhamäki Juha-Pekka VaHa 281175 45,82 Tampere 18.2.2017
34 Käsnänen Eetu HLK 230702 45,99 Seinäjoki 4.2.2017
35 Kokko Max HLK 170901 46,13 Helsinki 17.12.2016
36 Silen Jori VaHa 121079 46,15 Valkeakoski 16.2.2017
37 Koponen Jarkko KuLS 210180 46,43 Helsinki 21.1.2017
38 Häyrinen Ari KENSU 180471 46,71 Tampere 18.2.2017
39 Kotijärvi Antero KuLS 280261 46,81 Helsinki 21.1.2017
40 Mannila Seppo TaPy 160350 46,90 Seinäjoki 13.1.2017
41 Renko Tapani SU 300453 47,02 Seinäjoki 24.1.2017
42 Kinnala Kalle TuUL 091001 47,26 Seinäjoki 5.2.2017
43 Salakka Antti VaHa 170184 47,35 Valkeakoski 29.1.2017
44 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 47,51 Seinäjoki 13.1.2017
45 Kaikkonen Kari OuTa 150457 47,72 Seinäjoki 3.12.2016
46 Hiltunen Urho SU 240704 48,66 Seinäjoki 13.1.2017
47 Karvonen Ville HLK 230685 48,92 Helsinki 31.1.2017
48 Salonen Paavo OuTa 030250 48,95 Seinäjoki 20.11.2016
49 Toivainen Rasmus HLK 210704 49,14 Seinäjoki 3.12.2016
50 Muhonen Alvar HLK 100104 49,24 Seinäjoki 5.2.2017
51 Leppänen Johannes HTL 291249 49,28 Seinäjoki 20.11.2016
52 Sundströn Heikki ML 070556 49,90 Seinäjoki 5.3.2017
53 Töyrälä Heikki HLK 130546 50,37 Helsinki 29.11.2016
54 Rimpiläinen Pekka ML 300959 50,65 Helsinki 26.11.2016
55 Santtila Sampsa SU 010105 50,97 Seinäjoki 13.1.2017
56 Mäkinen Seppo OuTa 220263 51,26 Valkeakoski 29.1.2017
57 Jysmä Savva HLK 181203 51,95 Seinäjoki 5.2.2017
58 Iitti Jukka KENSU 300867 52,09 Tampere 18.2.2017
59 Karvonen Raimo HLK 260944 52,60 Helsinki 13.12.2016
60 Rasilainen Pertti KP 100164 52,60 Seinäjoki 4.3.2017
61 Köninki Kari KENSU 070757 52,70 Helsinki 21.1.2017
62 Mörsky Pertti LoVo 051157 52,74 Helsinki 20.12.2016
63 Kiansten Pasi KP 140947 53,11 Tampere 18.2.2017
64 Toivainen Valtteri HLK 220307 53,37 Seinäjoki 4.2.2017
65 Rintala Luka SU 190705 53,80 Seinäjoki 4.2.2017
66 Väisänen Aimo KENSU 090351 54,29 Tampere 18.2.2017
67 Heikkinen Kristian OuTa 200804 55,13 Seinäjoki 4.2.2017
68 Haikonen Ilmo PoPy 231104 55,49 Seinäjoki 4.2.2017
69 Niemi Elius HLK 021007 55,97 Seinäjoki 4.2.2017
70 Korpijärvi Aaro KENSU 060805 57,67 Pori 10.12.2016
71 Heikkinen Jeremias OuTa 030106 57,92 Seinäjoki 4.3.2017
72 Aunula Pietari SU 190506 58,02 Seinäjoki 4.2.2017
73 Savolainen Touko KP 260253 58,76 Valkeakoski 9.2.2017
74 Sameri Juha HTL 210949 59,02 Helsinki 26.11.2016
75 Kari Veijo PoPy 130346 60,08 Tampere 18.2.2017
76 Koivupuisto Matias SU 221204 61,78 Helsinki 21.1.2017
77 Sirén Myrsky VaHa 190905 63,73 Seinäjoki 4.2.2017
78 Vatanen Samu OuTa 011207 63,91 Seinäjoki 4.2.2017
79 Päivölä Eero SU 080606 66,36 Seinäjoki 4.3.2017
80 Salin Joonatan SU 211204 66,87 Seinäjoki 5.2.2017
81 Rintala Eeka SU 210508 67,81 Seinäjoki 4.3.2017
82 Peltonen Iivari SU 070803 68,66 Seinäjoki 24.11.2016
83 Rosendahl Alvari HTU 250509 68,85 Seinäjoki 4.2.2017
84 Ala-Nikkola Matti KP 281146 71,06 Tampere 18.2.2017
85 Launonen Jouko KajKi 030639 71,11 Tampere 18.2.2017
86 Myllykallio Joel SU 121215 73,27 Seinäjoki 4.2.2017
87 Luoto Joona VaHa 291205 73,45 Helsinki 21.1.2017
88 Löfström Martin SpoVe 180442 75,34 Tampere 18.2.2017
89 Waldén Elias HTL 110707 77,36 Helsinki 21.1.2017
90 Santtila Veikka SU 040608 81,12 Seinäjoki 4.2.2017
91 Lassila Eemeli SU 100408 83,92 Seinäjoki 4.3.2017
92 Hannula Hemmo HLK 091208 86,70 Helsinki 21.1.2017
93 Mayer Leo HLK 241235 87,90 Helsinki 26.11.2016
94 Heinelo Ilkka KP 121039 102,86 Tampere 18.2.2017
95 Savijärvi Karo VaHa 300309 102,91 Pori 10.12.2016
96 Willgren Simo KP 281038 104,76 Tampere 18.2.2017
97 Vuorisalo Eerik PoPy 160810 105,64 Seinäjoki 4.3.2017
98 Heikkinen Janiel OuTa 270909 146,32 Oulu 5.11.2016
 Miehet 1000 m
1 Poutala Mika HTL 200683 1:12,52 Seinäjoki 13.1.2017
2 Pulli Tommi SU 180792 1:14,62 Seinäjoki 13.1.2017
3 Koskela Pekka SU 291182 1:14,70 Seinäjoki 14.1.2017
4 Suomalainen Samuli HLK 150998 1:16,17 Seinäjoki 13.1.2017
5 Vaittinen Juho VaHa 270294 1:16,30 Seinäjoki 13.1.2017
6 Kinnunen Verneri KENSU 020493 1:17,31 Seinäjoki 13.1.2017
7 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 1:18,36 Seinäjoki 13.1.2017
8 Hautamäki Aatu SU 290795 1:18,63 Seinäjoki 13.1.2017
9 Nieminen Tuomas SU 160981 1:20,37 Seinäjoki 4.3.2017
10 Eskola Antero HLK 170897 1:20,88 Helsinki 18.2.2017
11 Rahnasto Tuomas HLK 101196 1:21,50 Helsinki 18.12.2016
12 Viertola Valle SU 090597 1:22,49 Seinäjoki 13.1.2017
13 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 1:22,86 Seinäjoki 13.1.2017
14 Hautamäki Jaakko SU 250998 1:22,88 Seinäjoki 5.2.2017
15 Nieminen Jesse HLK 281100 1:22,98 Seinäjoki 13.1.2017
16 Suomalainen Joona HLK 030400 1:24,14 Helsinki 21.1.2017
17 Kivioja Kimmo PoPy 170472 1:24,29 Pori 10.12.2016
18 Sirén Mika VaHa 130669 1:26,13 Seinäjoki 13.1.2017
19 Peltonen Onni HLK 270500 1:26,84 Pori 10.12.2016
20 Visti Vesa HTL 171262 1:27,42 Pori 10.12.2016
21 Rasilainen Aaro HTL 060200 1:30,03 Helsinki 18.12.2016
22 Niittylä Kari KENSU 010560 1:30,73 Seinäjoki 13.1.2017
23 Hietanen Jyrki VaHa 170962 1:31,27 Pori 10.12.2016
24 Prisada Tudor SU 160702 1:32,52 Seinäjoki 13.1.2017
25 Reilamo Veeti HLK 040501 1:33,91 Seinäjoki 13.1.2017
26 Santtila Juha SU 290574 1:34,09 Pori 10.12.2016
27 Kinnala Kalle TuUL 091001 1:35,68 Seinäjoki 4.2.2017
28 Lehtiniemi Petteri SU 041001 1:35,70 Seinäjoki 13.1.2017
29 Risku Timo SU 010281 1:35,73 Helsinki 28.2.2017
30 Lehtonen Juuso SU 051201 1:35,73 Helsinki 21.1.2017
31 Aho Pekka HTL 010464 1:36,18 Helsinki 18.12.2016
32 Kaikkonen Kari OuTa 150457 1:37,75 Seinäjoki 3.12.2016
33 Käsnänen Eetu HLK 230702 1:38,33 Pori 10.12.2016
34 Renko Tapani SU 300453 1:38,64 Seinäjoki 22.12.2016
35 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 1:39,31 Seinäjoki 13.1.2017
36 Mannila Seppo TaPy 160350 1:39,64 Seinäjoki 13.1.2017
37 Kokko Max HLK 170901 1:39,93 Helsinki 18.12.2016
38 Salonen Paavo OuTa 030250 1:40,11 Seinäjoki 19.11.2016
39 Hiltunen Urho SU 240704 1:40,19 Seinäjoki 13.1.2017
40 Santtila Sampsa SU 010105 1:43,77 Seinäjoki 22.12.2016
41 Sundströn Heikki ML 070556 1:43,85 Pori 10.12.2016
42 Muhonen Alvar HLK 100104 1:44,41 Seinäjoki 5.2.2017
43 Leppänen Johannes HTL 291249 1:45,93 Seinäjoki 19.11.2016
44 Toivainen Rasmus HLK 210704 1:46,47 Helsinki 26.11.2016
45 Karvonen Ville HLK 230685 1:48,51 Helsinki 7.2.2017
46 Rimpiläinen Pekka ML 300959 1:48,86 Pori 10.12.2016
47 Jysmä Savva HLK 181203 1:48,93 Seinäjoki 4.2.2017
48 Karvonen Raimo HLK 260944 1:49,48 Pori 10.12.2016
49 Kiansten Pasi KP 140947 1:50,41 Seinäjoki 4.3.2017
50 Rasilainen Pertti KP 100164 1:51,42 Seinäjoki 4.3.2017
51 Mörsky Pertti LoVo 051157 1:52,80 Helsinki 31.1.2017
52 Töyrälä Heikki HLK 130546 1:53,24 Seinäjoki 3.12.2016
53 Rintala Luka SU 190705 1:53,62 Seinäjoki 5.3.2017
54 Savolainen Touko KP 260253 1:56,03 Valkeakoski 9.2.2017
55 Heikkinen Kristian OuTa 200804 1:58,21 Seinäjoki 4.2.2017
56 Haikonen Ilmo PoPy 231104 1:58,56 Seinäjoki 5.3.2017
57 Sameri Juha HTL 210949 1:58,89 Seinäjoki 3.12.2016
58 Aunula Pietari SU 190506 1:59,62 Seinäjoki 5.3.2017
59 Heikkinen Jeremias OuTa 030106 2:02,91 Seinäjoki 4.3.2017
60 Koivupuisto Matias SU 221204 2:11,80 Seinäjoki 5.2.2017
61 Vatanen Samu OuTa 011207 2:15,20 Seinäjoki 5.3.2017
62 Päivölä Eero SU 080606 2:18,59 Seinäjoki 5.3.2017
63 Rintala Eeka SU 210508 2:21,25 Seinäjoki 21.2.2017
64 Salin Joonatan SU 211204 2:27,48 Helsinki 26.11.2016
65 Santtila Veikka SU 040608 2:38,20 Seinäjoki 5.3.2017
66 Myllykallio Joel SU 121215 2:41,99 Seinäjoki 4.2.2017
67 Lassila Eemeli SU 100408 2:56,85 Seinäjoki 21.2.2017
 Miehet 1500 m
1 Pulli Tommi SU 180792 1:58,38 Seinäjoki 15.1.2017
2 Suomalainen Samuli HLK 150998 1:58,88 Seinäjoki 15.1.2017
3 Vaittinen Juho VaHa 270294 1:59,98 Helsinki 26.11.2016
4 Eskola Antero HLK 170897 2:03,15 Helsinki 17.2.2017
5 Kinnunen Verneri KENSU 020493 2:03,56 Seinäjoki 15.1.2017
6 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 2:04,22 Helsinki 17.2.2017
7 Hautamäki Aatu SU 290795 2:04,79 Helsinki 17.12.2016
8 Rahnasto Tuomas HLK 101196 2:08,66 Helsinki 17.12.2016
9 Hautamäki Jaakko SU 250998 2:09,88 Seinäjoki 4.2.2017
10 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 2:10,27 Seinäjoki 15.1.2017
11 Suomalainen Joona HLK 030400 2:13,65 Seinäjoki 15.1.2017
12 Nieminen Jesse HLK 281100 2:14,04 Seinäjoki 15.1.2017
13 Kivioja Kimmo PoPy 170472 2:14,90 Seinäjoki 20.11.2016
14 Viertola Valle SU 090597 2:17,03 Seinäjoki 15.1.2017
15 Visti Vesa HTL 171262 2:20,07 Seinäjoki 20.11.2016
16 Niittylä Kari KENSU 010560 2:20,27 Seinäjoki 15.1.2017
17 Rasilainen Aaro HTL 060200 2:21,91 Seinäjoki 4.2.2017
18 Hietanen Jyrki VaHa 170962 2:23,21 Seinäjoki 5.3.2017
19 Kotijärvi Antero KuLS 280261 2:24,12 Helsinki 21.1.2017
20 Peltonen Onni HLK 270500 2:24,92 Seinäjoki 4.2.2017
21 Koponen Jarkko KuLS 210180 2:26,07 Helsinki 21.1.2017
22 Heikkinen Tani OuTa 011183 2:26,07 Helsinki 21.1.2017
23 Reilamo Veeti HLK 040501 2:27,17 Seinäjoki 4.2.2017
24 Kinnala Kalle TuUL 091001 2:27,58 Seinäjoki 4.2.2017
25 Aho Pekka HTL 010464 2:28,02 Helsinki 21.1.2017
26 Renko Tapani SU 300453 2:30,16 Seinäjoki 24.1.2017
27 Prisada Tudor SU 160702 2:31,03 Seinäjoki 15.1.2017
28 Santtila Juha SU 290574 2:31,32 Helsinki 26.11.2016
29 Lehtiniemi Petteri SU 041001 2:31,45 Seinäjoki 4.2.2017
30 Käsnänen Eetu HLK 230702 2:32,65 Seinäjoki 20.11.2016
31 Lehtonen Juuso SU 051201 2:33,63 Seinäjoki 24.1.2017
32 Salonen Paavo OuTa 030250 2:34,00 Seinäjoki 20.11.2016
33 Kaikkonen Kari OuTa 150457 2:34,31 Helsinki 26.11.2016
34 Kokko Max HLK 170901 2:38,76 Helsinki 17.12.2016
35 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 2:39,31 Helsinki 26.11.2016
36 Köninki Kari KENSU 070757 2:39,61 Helsinki 21.1.2017
37 Sundströn Heikki ML 070556 2:40,28 Helsinki 21.1.2017
38 Rauhamäki Juha-Pekka VaHa 281175 2:42,60 Valkeakoski 23.2.2017
39 Santtila Sampsa SU 010105 2:44,56 Seinäjoki 24.1.2017
40 Väisänen Aimo KENSU 090351 2:45,05 Tampere 18.2.2017
41 Leppänen Johannes HTL 291249 2:45,13 Helsinki 26.11.2016
42 Rimpiläinen Pekka ML 300959 2:50,52 Helsinki 26.11.2016
43 Mannila Seppo TaPy 160350 2:53,36 Valkeakoski 29.1.2017
44 Rasilainen Pertti KP 100164 2:54,42 Seinäjoki 5.3.2017
45 Mörsky Pertti LoVo 051157 2:56,16 Helsinki 21.1.2017
46 Rintala Luka SU 190705 2:57,52 Seinäjoki 5.3.2017
47 Sameri Juha HTL 210949 2:57,56 Helsinki 26.11.2016
48 Karvonen Raimo HLK 260944 2:59,72 Valkeakoski 29.1.2017
49 Töyrälä Heikki HLK 130546 3:01,66 Helsinki 21.1.2017
50 Kiansten Pasi KP 140947 3:10,31 Valkeakoski 29.1.2017
51 Aunula Pietari SU 190506 3:11,61 Seinäjoki 9.2.2017
52 Koivupuisto Matias SU 221204 3:25,39 Seinäjoki 24.1.2017
53 Kari Veijo PoPy 130346 3:27,29 Tampere 18.2.2017
54 Vatanen Samu OuTa 011207 3:27,71 Seinäjoki 5.3.2017
55 Rintala Eeka SU 210508 3:37,54 Seinäjoki 5.3.2017
56 Salin Joonatan SU 211204 3:44,28 Seinäjoki 5.3.2017
57 Launonen Jouko KajKi 030639 4:03,91 Tampere 18.2.2017
58 Santtila Veikka SU 040608 4:20,43 Seinäjoki 9.2.2017
59 Mayer Leo HLK 241235 4:22,11 Helsinki 26.11.2016
60 Lassila Eemeli SU 100408 4:22,33 Seinäjoki 5.3.2017
61 Löfström Martin SpoVe 180442 4:39,00 Tampere 18.2.2017
62 Ala-Nikkola Matti KP 281146 5:09,44 Tampere 18.2.2017
63 Heinelo Ilkka KP 121039 5:34,55 Tampere 18.2.2017
64 Willgren Simo KP 281038 6:10,64 Tampere 18.2.2017
 Miehet 3000 m
1 Brandt Robert HTL 211082 4:19,72 Helsinki 13.12.2016
2 Hautamäki Jaakko SU 250998 4:35,96 Seinäjoki 19.11.2016
3 Eskola Antero HLK 170897 4:47,04 Seinäjoki 19.11.2016
4 Suomalainen Samuli HLK 150998 4:48,94 Seinäjoki 19.11.2016
5 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 4:53,56 Seinäjoki 19.11.2016
6 Suomalainen Joona HLK 030400 5:00,24 Seinäjoki 5.2.2017
7 Niittylä Kari KENSU 010560 5:02,33 Seinäjoki 4.3.2017
8 Nieminen Jesse HLK 281100 5:03,60 Seinäjoki 20.11.2016
9 Visti Vesa HTL 171262 5:08,66 Seinäjoki 4.3.2017
10 Sirén Mika VaHa 130669 5:09,18 Valkeakoski 29.1.2017
11 Rasilainen Aaro HTL 060200 5:14,67 Seinäjoki 5.2.2017
12 Reilamo Veeti HLK 040501 5:20,57 Seinäjoki 20.11.2016
13 Hietanen Jyrki VaHa 170962 5:21,87 Seinäjoki 4.3.2017
14 Peltonen Onni HLK 270500 5:23,15 Seinäjoki 20.11.2016
15 Aho Pekka HTL 010464 5:24,95 Seinäjoki 4.3.2017
16 Kinnala Kalle TuUL 091001 5:29,30 Seinäjoki 4.3.2017
17 Salonen Paavo OuTa 030250 5:32,66 Seinäjoki 4.3.2017
18 Santtila Sampsa SU 010105 5:35,38 Seinäjoki 9.2.2017
19 Käsnänen Eetu HLK 230702 5:36,45 Helsinki 29.11.2016
20 Mäkinen Seppo OuTa 220263 5:37,61 Valkeakoski 29.1.2017
21 Sundströn Heikki ML 070556 5:46,57 Seinäjoki 4.3.2017
22 Köninki Kari KENSU 070757 5:47,48 Tampere 18.2.2017
23 Lehtonen Juuso SU 051201 5:48,66 Seinäjoki 9.2.2017
24 Häyrinen Ari KENSU 180471 5:50,46 Tampere 18.2.2017
25 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 5:53,89 Seinäjoki 4.3.2017
26 Iitti Jukka KENSU 300867 5:54,03 Tampere 18.2.2017
27 Leppänen Johannes HTL 291249 5:54,68 Helsinki 29.11.2016
28 Hiltunen Ari SU 210370 5:55,18 Seinäjoki 9.2.2017
29 Sameri Juha HTL 210949 5:56,60 Helsinki 29.11.2016
30 Karvonen Ville HLK 230685 5:56,91 Helsinki 10.1.2017
31 Salakka Antti VaHa 170184 6:09,28 Valkeakoski 29.1.2017
32 Hiltunen Urho SU 240704 6:12,53 Seinäjoki 21.2.2017
33 Mörsky Pertti LoVo 051157 6:15,47 Helsinki 10.1.2017
34 Rasilainen Pertti KP 100164 6:19,99 Seinäjoki 4.3.2017
35 Rauhamäki Juha-Pekka VaHa 281175 6:21,62 Tampere 18.2.2017
36 Rintala Luka SU 190705 6:28,63 Seinäjoki 21.2.2017
37 Töyrälä Heikki HLK 130546 6:42,45 Seinäjoki 4.3.2017
38 Koivupuisto Matias SU 221204 7:17,29 Seinäjoki 21.2.2017
39 Salin Joonatan SU 211204 8:39,15 Seinäjoki 9.2.2017
 Miehet 5000 m
1 Brandt Robert HTL 211082 7:36,41 Helsinki 18.12.2016
2 Hautamäki Jaakko SU 250998 7:42,30 Seinäjoki 5.2.2017
3 Eskola Antero HLK 170897 8:04,68 Seinäjoki 5.2.2017
4 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 8:07,78 Seinäjoki 5.2.2017
5 Kinnunen Verneri KENSU 020493 8:07,83 Helsinki 18.12.2016
6 Vaittinen Juho VaHa 270294 8:09,82 Helsinki 18.12.2016
7 Rahnasto Tuomas HLK 101196 8:14,81 Helsinki 18.12.2016
8 Suomalainen Samuli HLK 150998 8:19,74 Helsinki 18.12.2016
9 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 8:22,70 Seinäjoki 4.3.2017
10 Hautamäki Aatu SU 290795 8:32,00 Helsinki 18.12.2016
11 Kinnala Kalle TuUL 091001 9:06,08 Seinäjoki 5.3.2017
12 Kivioja Kimmo PoPy 170472 9:11,50 Helsinki 18.12.2016
13 Hiltunen Ari SU 210370 9:20,12 Seinäjoki 20.11.2016
14 Rasilainen Aaro HTL 060200 9:21,37 Helsinki 18.12.2016
15 Käsnänen Eetu HLK 230702 9:32,94 Helsinki 18.12.2016
16 Santtila Sampsa SU 010105 9:38,39 Seinäjoki 21.2.2017
17 Santtila Juha SU 290574 9:49,00 Seinäjoki 21.2.2017
18 Lehtiniemi Petteri SU 041001 10:07,90 Helsinki 18.12.2016
19 Kokko Max HLK 170901 10:10,78 Helsinki 18.12.2016
20 Lehtonen Juuso SU 051201 10:25,46 Helsinki 18.12.2016
 Miehet 10 000 m
1 Hautamäki Jaakko SU 250998 15:55,37 Seinäjoki 5.3.2017
2 Linden Lauri SU 060385 16:20,85 Seinäjoki 5.3.2017
3 Hautamäki Aatu SU 290795 16:43,70 Seinäjoki 5.3.2017
4 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 17:11,37 Seinäjoki 5.3.2017
5 Pattison Andrew OuTa 150879 19:56,93 Seinäjoki 5.3.2017
   Ulkomaan tilastot – Naiset
 Naiset 500 m
1 Risku Elina SU 070392 39,20 Inzell 22.10.2016
2 Kukkonen Jenni OuTa 210188 40,32 Calgary 16.3.2017
3 Peltonen Miina HLK 110696 42,35 Inzell 21.10.2016
4 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 43,29 Heerenveen 3.3.2017
5 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 43,70 Inzell 22.1.2017
6 Kivioja Laura PoPy 051202 43,78 Inzell 22.10.2016
7 Siro Sini SU 200302 43,90 Heerenveen 4.3.2017
8 Keski-Opas Katriina SU 280998 44,16 Inzell 21.10.2016
9 Käsnänen Anni HLK 220699 44,62 Inzell 15.10.2016
10 Rinta-Keturi Anni SU 161001 45,95 Heerenveen 3.3.2017
11 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 46,16 Inzell 22.10.2016
12 Koivisto Inka HLK 230202 47,25 Heerenveen 4.3.2017
13 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 48,08 Inzell 22.1.2017
14 Rosendahl Sanni HTU 241103 49,66 Heerenveen 4.3.2017
15 Lehtonen Veera SU 300504 50,40 Heerenveen 4.3.2017
16 Setälä Elma PoPy 270603 50,51 Heerenveen 3.3.2017
17 Pirhonen Janette SU 220804 50,67 Heerenveen 4.3.2017
18 Suomalainen Villiina HLK 280205 51,57 Heerenveen 4.3.2017
19 Arvola Enna SU 011202 52,78 Berliini 15.10.2016
 Naiset 1000 m
1 Risku Elina SU 070392 1:21,16 Astana 3.12.2016
2 Peltonen Miina HLK 110696 1:23,20 Inzell 7.1.2017
3 Kukkonen Jenni OuTa 210188 1:24,24 Calgary 24.9.2016
4 Siro Sini SU 200302 1:25,99 Heerenveen 3.3.2017
5 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 1:28,16 Inzell 15.10.2016
6 Käsnänen Anni HLK 220699 1:29,17 Inzell 21.10.2016
7 Kivioja Laura PoPy 051202 1:30,04 Heerenveen 3.3.2017
8 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 1:30,24 Inzell 21.1.2017
9 Rinta-Keturi Anni SU 161001 1:33,88 Heerenveen 3.3.2017
10 Keski-Opas Katriina SU 280998 1:34,16 Inzell 21.10.2016
11 Koivisto Inka HLK 230202 1:35,81 Heerenveen 3.3.2017
12 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 1:37,11 Inzell 21.10.2016
13 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 1:39,52 Inzell 22.1.2017
14 Rosendahl Sanni HTU 241103 1:39,82 Heerenveen 4.3.2017
15 Setälä Elma PoPy 270603 1:45,84 Heerenveen 3.3.2017
16 Lehtonen Veera SU 300504 1:48,47 Heerenveen 4.3.2017
17 Arvola Enna SU 011202 1:51,46 Berliini 15.10.2016
18 Pirhonen Janette SU 220804 2:00,63 Berliini 15.10.2016
 Naiset 1500 m
1 Risku Elina SU 070392 2:11,27 Inzell 22.10.2016
2 Peltonen Miina HLK 110696 2:11,52 Inzell 22.10.2016
3 Käsnänen Anni HLK 220699 2:13,11 Inzell 22.10.2016
4 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 2:19,29 Inzell 16.10.2016
5 Kivioja Laura PoPy 051202 2:20,67 Inzell 22.10.2016
6 Siro Sini SU 200302 2:23,11 Heerenveen 4.3.2017
7 Koivisto Inka HLK 230202 2:27,85 Heerenveen 4.3.2017
8 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 2:30,60 Inzell 22.10.2016
9 Rinta-Keturi Anni SU 161001 2:30,66 Heerenveen 4.3.2017
10 Rosendahl Sanni HTU 241103 2:54,18 Sundsvall 25.2.2017
11 Setälä Elma PoPy 270603 3:00,13 Sundsvall 25.2.2017
12 Lehtonen Veera SU 300504 3:13,45 Sundsvall 25.2.2017
 Naiset 3000 m
1 Käsnänen Anni HLK 220699 4:41,46 Inzell 21.10.2016
2 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 5:33,67 Sundsvall 26.2.2017
3 Rosendahl Sanni HTU 241103 6:03,83 Sundsvall 26.2.2017
4 Setälä Elma PoPy 270603 6:04,13 Sundsvall 26.2.2017
5 Lehtonen Veera SU 300504 6:51,31 Sundsvall 26.2.2017
Ulkomaan tilastot – Miehet
Miehet 500 m
Poutala Mika HTL 200683 34,23 Calgary 26.2.2017
Levo Harri OuTa 141290 34,94 Calgary 18.3.2017
Koskela Pekka SU 291182 34,97 Inzell 25.2.2017
Pulli Tommi SU 180792 35,85 Inzell 25.2.2017
Puolakka Miro HLK 060694 35,93 Inzell 7.1.2017
Suomalainen Samuli HLK 150998 36,24 Collalbo 22.1.2017
Vaittinen Juho VaHa 270294 36,25 Inzell 21.10.2016
Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 37,50 Minsk 27.11.2016
Nieminen Jesse HLK 281100 37,63 Heerenveen 3.3.2017
Kinnunen Verneri KENSU 020493 37,74 Inzell 21.10.2016
Hautamäki Aatu SU 290795 38,06 Inzell 15.10.2016
Eskola Antero HLK 170897 38,09 Minsk 27.11.2016
Rahnasto Tuomas HLK 101196 38,76 Inzell 15.10.2016
Viertola Valle SU 090597 39,11 Inzell 22.10.2016
Suomalainen Joona HLK 030400 39,66 Heerenveen 3.3.2017
Peltonen Onni HLK 270500 40,11 Inzell 22.10.2016
Hautamäki Jaakko SU 250998 40,20 Inzell 22.10.2016
Visti Vesa HTL 171262 40,24 Inzell 22.1.2017
Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 40,54 Inzell 15.10.2016
Sirén Mika VaHa 130669 40,60 Inzell 22.1.2017
Hietanen Jyrki VaHa 170962 41,48 Inzell 21.1.2017
Kivioja Kimmo PoPy 170472 41,48 Inzell 21.1.2017
Prisada Tudor SU 160702 41,90 Heerenveen 4.3.2017
Lehtonen Juuso SU 051201 42,17 Heerenveen 4.3.2017
Lehtiniemi Petteri SU 041001 42,22 Heerenveen 4.3.2017
Reilamo Veeti HLK 040501 43,58 Heerenveen 3.3.2017
Santtila Juha SU 290574 44,13 Berliini 15.10.2016
Käsnänen Eetu HLK 230702 44,86 Heerenveen 3.3.2017
Kiiskinen Pentti OuTa 010743 45,08 Inzell 22.1.2017
Kokko Max HLK 170901 46,06 Berliini 22.10.2016
Muhonen Alvar HLK 100104 46,94 Heerenveen 4.3.2017
Hiltunen Urho SU 240704 47,50 Heerenveen 4.3.2017
Salonen Paavo OuTa 030250 47,51 Inzell 22.1.2017
Toivainen Rasmus HLK 210704 48,34 Heerenveen 4.3.2017
Kinnala Kalle TuUL 091001 48,40 Berliini 22.10.2016
Santtila Sampsa SU 010105 49,23 Heerenveen 3.3.2017
Nevalainen Janne HLK 031166 49,59 Berliini 22.10.2016
Rintala Luka SU 190705 55,27 Berliini 15.10.2016
Toivainen Valtteri HLK 220307 56,48 Berliini 22.10.2016
Niemi Elius HLK 021007 58,25 Berliini 22.10.2016
Niemi Elius HLK 121207 58,25 Berliini 22.10.2016
Päivölä Eero SU 080606 62,58 Berliini 15.10.2016
Salin Joonatan SU 211204 68,94 Berliini 15.10.2016
Miehet 1000 m
Poutala Mika HTL 200683 1:07,96 Calgary 25.2.2017
Koskela Pekka SU 291182 1:10,64 Heerenveen 11.12.2016
Pulli Tommi SU 180792 1:10,67 Inzell 24.2.2017
Vaittinen Juho VaHa 270294 1:11,81 Inzell 21.10.2016
Levo Harri OuTa 141290 1:12,11 Calgary 18.3.2017
Suomalainen Samuli HLK 150998 1:12,28 Inzell 15.10.2016
Kinnunen Verneri KENSU 020493 1:13,31 Inzell 21.10.2016
Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 1:14,57 Inzell 21.10.2016
Hautamäki Aatu SU 290795 1:15,71 Inzell 7.1.2017
Nieminen Jesse HLK 281100 1:16,44 Heerenveen 4.3.2017
Eskola Antero HLK 170897 1:16,56 Minsk 26.11.2016
Rahnasto Tuomas HLK 101196 1:16,60 Calgary 12.3.2017
Puolakka Miro HLK 060694 1:19,05 Leeuwarden 24.9.2016
Suomalainen Joona HLK 030400 1:19,35 Heerenveen 4.3.2017
Sirén Mika VaHa 130669 1:20,25 Inzell 22.1.2017
Viertola Valle SU 090597 1:20,44 Inzell 21.10.2016
Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 1:21,30 Collalbo 21.1.2017
Kivioja Kimmo PoPy 170472 1:21,80 Inzell 21.1.2017
Peltonen Onni HLK 270500 1:21,95 Inzell 21.10.2016
Visti Vesa HTL 171262 1:22,16 Inzell 22.1.2017
Hietanen Jyrki VaHa 170962 1:25,01 Inzell 21.1.2017
Prisada Tudor SU 160702 1:25,53 Heerenveen 3.3.2017
Lehtonen Juuso SU 051201 1:28,47 Heerenveen 4.3.2017
Lehtiniemi Petteri SU 041001 1:30,14 Heerenveen 4.3.2017
Kiiskinen Pentti OuTa 010743 1:30,83 Inzell 22.1.2017
Santtila Juha SU 290574 1:31,32 Berliini 15.10.2016
Käsnänen Eetu HLK 230702 1:34,76 Heerenveen 3.3.2017
Salonen Paavo OuTa 030250 1:35,89 Inzell 22.1.2017
Kokko Max HLK 170901 1:36,37 Berliini 22.10.2016
Reilamo Veeti HLK 040501 1:36,69 Sundsvall 26.2.2017
Toivainen Rasmus HLK 210704 1:37,84 Berliini 22.10.2016
Muhonen Alvar HLK 100104 1:38,30 Heerenveen 4.3.2017
Hiltunen Urho SU 240704 1:39,62 Berliini 15.10.2016
Santtila Sampsa SU 010105 1:41,61 Berliini 15.10.2016
Rintala Luka SU 190705 1:57,01 Berliini 15.10.2016
Päivölä Eero SU 080606 2:11,38 Berliini 15.10.2016
Salin Joonatan SU 211204 2:31,31 Berliini 15.10.2016
Miehet 1500 m
Poutala Mika HTL 200683 1:46,53 Calgary 10.9.2016
Pulli Tommi SU 180792 1:48,89 Inzell 26.2.2017
Vaittinen Juho VaHa 270294 1:50,37 Inzell 22.10.2016
Suomalainen Samuli HLK 150998 1:50,87 Inzell 22.10.2016
Kinnunen Verneri KENSU 020493 1:52,63 Inzell 22.10.2016
Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 1:56,32 Erfurt 11.2.2017
Rahnasto Tuomas HLK 101196 1:56,81 Calgary 19.3.2017
Hautamäki Aatu SU 290795 1:57,35 Inzell 16.10.2016
Eskola Antero HLK 170897 1:57,91 Minsk 27.11.2016
Hautamäki Jaakko SU 250998 2:00,75 Minsk 27.11.2016
Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 2:02,60 Inzell 22.10.2016
Nieminen Jesse HLK 281100 2:03,87 Heerenveen 4.3.2017
Suomalainen Joona HLK 030400 2:06,14 Inzell 22.10.2016
Viertola Valle SU 090597 2:08,37 Inzell 16.10.2016
Peltonen Onni HLK 270500 2:08,86 Inzell 22.10.2016
Visti Vesa HTL 171262 2:12,81 Inzell 16.10.2016
Lehtonen Juuso SU 051201 2:18,67 Heerenveen 4.3.2017
Reilamo Veeti HLK 040501 2:19,19 Heerenveen 4.3.2017
Lehtiniemi Petteri SU 041001 2:20,28 Heerenveen 4.3.2017
Käsnänen Eetu HLK 230702 2:22,92 Berliini 22.10.2016
Prisada Tudor SU 160702 2:23,15 Inzell 22.10.2016
Kinnala Kalle TuUL 091001 2:30,81 Berliini 22.10.2016
Miehet 3000 m
Kinnunen Verneri KENSU 020493 4:10,34 Hamar 19.11.2016
Eskola Antero HLK 170897 4:18,73 Minsk 26.11.2016
Hautamäki Jaakko SU 250998 4:20,56 Inzell 21.10.2016
Nieminen Jesse HLK 281100 4:35,19 Heerenveen 3.3.2017
Suomalainen Joona HLK 030400 4:36,42 Heerenveen 3.3.2017
Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 4:37,93 Inzell 21.10.2016
Reilamo Veeti HLK 040501 5:07,69 Heerenveen 3.3.2017
Peltonen Onni HLK 270500 5:09,78 Heerenveen 3.3.2017