Kauden parhaat 2015-2016

 Kauden parhaat kotimaa 2015-16 Päivitetty 7.3.16
Sukunimi Etunimi Seura Synt.aika Kauden paras Paikkakunta
Naiset 100m
1 Risku Elina SU 070392 11,01 Seinäjoki 5.3.2016
2 Lehtiniemi Susanna SU 200595 12,15 Seinäjoki 18.2.2016
3 Keski-Opas Katriina SU 280998 12,31 Seinäjoki 18.2.2016
4 Siro Sini SU 200302 12,34 Seinäjoki 14.1.2016
5 Sarkanen Veera SU 301095 12,57 Seinäjoki 18.2.2016
6 Käsnänen Anni HLK 220699 12,59 Helsinki 9.2.2016
7 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 12,62 Tampere 19.1.2016
8 Rinta-Keturi Anni SU 161001 12,73 Seinäjoki 18.2.2016
9 Vuorio Kaisla HLK 121200 12,78 Helsinki 9.2.2016
10 Lehtonen Veera SU 300504 13,33 Seinäjoki 18.2.2016
11 Arvola Enna SU 011202 13,35 Seinäjoki 18.2.2016
12 Siro Mila SU 040803 13,48 Seinäjoki 6.3.2016
13 Pirhonen Janette SU 220804 13,57 Seinäjoki 18.2.2016
14 Haanpää Anne KP 111060 13,65 Tampere 19.1.2016
15 Suomalainen Villiina HLK 280205 13,69 Helsinki 1.12.2015
16 Koivisto Inka HLK 230202 13,74 Helsinki 26.1.2016
17 Karvonen Tiina TuUL 160280 13,98 Helsinki 9.2.2016
18 Hiltunen Roosa SU 200794 14,47 Seinäjoki 14.1.2016
19 Pelkonen Tytti KP 121262 15,46 Tampere 19.1.2016
20 Lehtonen Kati SU 270569 15,78 Seinäjoki 14.1.2016
21 Rantanen Emma VaHa 011003 16,71 Valkeakoski 21.1.2016
22 Rosendahl Hertta HTU 241106 16,93 Pori 12.12.2015
23 Arvola Nelma SU 211007 17,13 Seinäjoki 18.2.2016
24 Siren Elsa VaHa 050707 17,29 Pori 12.12.2015
25 Vatanen Henna OuTa 011205 17,59 Oulu 24.1.2016
26 Kinnunen Sara VaHa 060903 17,72 Valkeakoski 21.1.2016
27 Rintala Saaga SU 210508 17,79 Seinäjoki 18.2.2016
28 Heikkinen Janessa OuTa 160907 18,01 Oulu 31.1.2016
29 Jääskeläinen Taimi VaHa 121205 19,00 Valkeakoski 21.1.2016
30 Salonen Marjo KP 310557 19,08 Tampere 19.1.2016
31 Pattison Helga OuTa 170807 19,40 Oulu 31.1.2016
32 Pattison June OuTa 040209 19,42 Oulu 31.1.2016
33 Pihlajaniemi Tellervo KP 080743 21,36 Tampere 19.1.2016
34 Saarinen Irma KP 101148 26,89 Tampere 19.1.2016
35 Manninen Roosa OuTa 121207 27,38 Oulu 25.2.2016
36 Manninen Suvi OuTa 121209 29,24 Oulu 25.2.2016
37 Siro Meea SU 230609 29,60 Seinäjoki 14.1.2016
38 Silen Sini VaHa 121208 149,99 Valkeakoski 21.1.2016
 Naiset 300 m
1 Pirhonen Janette SU 220804 34,16 Helsinki 28.11.2015
2 Suomalainen Villiina HLK 280205 34,97 Helsinki 28.11.2015
3 Rosendahl Hertta HTU 241106 41,68 Seinäjoki 6.2.2016
4 Kallinen Charlotta SU 141004 41,76 Seinäjoki 6.2.2016
5 Gren Aino-Emilia PoPy 011205 42,14 Pori 12.12.2015
6 Vatanen Henna OuTa 011205 45,91 Seinäjoki 7.2.2016
7 Arvola Nelma SU 211007 53,72 Seinäjoki 18.2.2016
8 Hemminki Jenna SU 060906 54,06 Seinäjoki 7.2.2016
9 Rintala Saaga SU 210508 54,17 Seinäjoki 18.2.2016
10 Heikkinen Janessa OuTa 160907 55,98 Oulu 18.2.2016
11 Siren Elsa VaHa 050707 57,97 Pori 12.12.2015
12 Peltonen Viivi-Alina SU 121208 58,29 Seinäjoki 7.2.2016
13 Siro Meea SU 230609 86,09 Seinäjoki 5.3.2016
14 Manninen Roosa OuTa 121207 99,16 Oulu 25.2.2016
15 Manninen Suvi OuTa 121209 109,90 Oulu 3.3.2016
 Naiset 500 m
1 Risku Elina SU 070392 40,48 Helsinki 23.1.2016
2 Kukkonen Jenni OuTa 210188 42,50 Helsinki 23.1.2016
3 Peltonen Miina HLK 110696 43,77 Helsinki 1.12.2015
4 Keski-Opas Katriina SU 280998 44,92 Helsinki 19.12.2015
5 Sarkanen Veera SU 301095 45,78 Helsinki 23.1.2016
6 Lehtiniemi Susanna SU 200595 46,09 Helsinki 23.1.2016
7 Siro Sini SU 200302 46,12 Helsinki 23.1.2016
8 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 46,57 Seinäjoki 7.2.2016
9 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 46,86 Helsinki 28.11.2015
10 Käsnänen Anni HLK 220699 47,39 Seinäjoki 6.2.2016
11 Kivioja Laura PoPy 051202 47,65 Helsinki 28.11.2015
12 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 48,46 Helsinki 23.1.2016
13 Vuorio Kaisla HLK 121200 48,90 Helsinki 23.1.2016
14 Niittylä Jutta KENSU 290798 49,16 Helsinki 19.12.2015
15 Hiltunen Pipsa SU 200596 49,66 Seinäjoki 6.2.2016
16 Humisto Anu PoPy 120190 49,89 Helsinki 19.12.2015
17 Rinta-Keturi Anni SU 161001 49,98 Helsinki 23.1.2016
18 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 49,99 Helsinki 28.11.2015
19 Kilpeläinen Pihla KENSU 060798 51,59 Helsinki 23.1.2016
20 Koivisto Inka HLK 230202 52,34 Seinäjoki 6.2.2016
21 Arvola Enna SU 011202 52,58 Helsinki 28.11.2015
22 Korpijärvi Kirsi KENSU 180973 53,95 Pori 12.12.2015
23 Hiltunen Roosa SU 200794 54,38 Helsinki 23.1.2016
24 Karvonen Tiina TuUL 160280 54,74 Jyväskylä 14.2.2016
25 Lehtonen Veera SU 300504 55,38 Seinäjoki 6.2.2016
26 Setälä Elma PoPy 270603 56,02 Seinäjoki 6.2.2016
27 Pinomäki Outi VaHa 121266 56,24 Pori 12.12.2015
28 Pirhonen Janette SU 220804 57,27 Helsinki 28.11.2015
29 Suomalainen Villiina HLK 280205 57,79 Helsinki 28.11.2015
30 Rosendahl Sanni HTU 241103 57,81 Seinäjoki 5.3.2016
31 Siro Mila SU 040803 57,84 Seinäjoki 6.2.2016
32 Lehtonen Kati SU 270569 59,15 Helsinki 28.11.2015
33 Hyttinen Anita LepU 050761 60,54 Jyväskylä 14.2.2016
34 Haanpää Anne KP 111060 61,08 Jyväskylä 14.2.2016
35 Yrjölä Ulla Kensu 010271 61,89 Jyväskylä 14.2.2016
36 Kaartinen Sirpa VaHa 090672 65,96 Pori 12.12.2015
37 Pelkonen Tytti KP 121262 66,14 Tampere 19.1.2016
38 Kokkonen Terhi KeNSu 130647 68,32 Jyväskylä 14.2.2016
39 Kallinen Charlotta SU 141004 71,81 Seinäjoki 2.2.2016
40 Rosendahl Hertta HTU 241106 74,93 Seinäjoki 6.2.2016
41 Vatanen Henna OuTa 011205 77,70 Seinäjoki 6.2.2016
42 Kilpeläinen Tuija KENSU 121265 77,85 Jyväskylä 14.2.2016
43 Salonen Marjo KP 310557 79,17 Jyväskylä 14.2.2016
44 Karetie Pirjo KENSU 160942 83,74 Jyväskylä 14.2.2016
45 Laapotti Eila KP 101140 85,45 Jyväskylä 14.2.2016
46 Kankaala Asta LepU 121276 86,13 Jyväskylä 14.2.2016
47 Arvola Nelma SU 211007 90,12 Seinäjoki 6.3.2016
48 Pihlajaniemi Tellervo KP 080743 91,67 Jyväskylä 14.2.2016
49 Rintala Saaga SU 210508 96,24 Seinäjoki 6.2.2016
50 Hemminki Jenna SU 060906 98,02 Seinäjoki 2.2.2016
51 Peltonen Viivi-Alina SU 121208 104,19 Seinäjoki 6.2.2016
52 Pattison Helga OuTa 170807 110,55 Oulu 23.1.2016
53 Saarinen Irma KP 101148 129,45 Jyväskylä 14.2.2016
 Naiset 1000 m
1 Risku Elina SU 070392 1:24,67 Helsinki 23.1.2016
2 Kukkonen Jenni OuTa 210188 1:28,68 Helsinki 23.1.2016
3 Peltonen Miina HLK 110696 1:28,96 Helsinki 20.12.2015
4 Keski-Opas Katriina SU 280998 1:33,42 Helsinki 20.12.2015
5 Sarkanen Veera SU 301095 1:33,74 Helsinki 23.1.2016
6 Käsnänen Anni HLK 220699 1:35,48 Helsinki 23.1.2016
7 Lehtiniemi Susanna SU 200595 1:36,02 Helsinki 23.1.2016
8 Siro Sini SU 200302 1:37,42 Helsinki 23.1.2016
9 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 1:37,90 Pori 12.12.2015
10 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 1:38,07 Seinäjoki 6.2.2016
11 Kivioja Laura PoPy 051202 1:41,94 Helsinki 22.1.2016
12 Humisto Anu PoPy 120190 1:42,23 Helsinki 20.12.2015
13 Hiltunen Pipsa SU 200596 1:42,25 Helsinki 20.12.2015
14 Niittylä Jutta KENSU 290798 1:43,09 Helsinki 20.12.2015
15 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 1:44,68 Helsinki 22.1.2016
16 Vuorio Kaisla HLK 121200 1:44,84 Helsinki 22.1.2016
17 Korpijärvi Kirsi KENSU 180973 1:45,18 Pori 12.12.2015
18 Rinta-Keturi Anni SU 161001 1:45,72 Helsinki 23.1.2016
19 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 1:47,58 Helsinki 23.1.2016
20 Arvola Enna SU 011202 1:49,04 Helsinki 28.11.2015
21 Kilpeläinen Pihla KENSU 060798 1:51,19 Helsinki 28.11.2015
22 Hiltunen Roosa SU 200794 1:52,05 Helsinki 23.1.2016
23 Koivisto Inka HLK 230202 1:54,73 Seinäjoki 6.2.2016
24 Pinomäki Outi VaHa 121266 1:56,71 Pori 12.12.2015
25 Rosendahl Sanni HTU 241103 2:02,18 Seinäjoki 5.3.2016
26 Karvonen Tiina TuUL 160280 2:03,69 Helsinki 9.2.2016
27 Lehtonen Veera SU 300504 2:03,91 Helsinki 28.11.2015
28 Siro Mila SU 040803 2:03,96 Seinäjoki 6.3.2016
29 Setälä Elma PoPy 270603 2:04,43 Seinäjoki 6.3.2016
30 Lehtonen Kati SU 270569 2:06,90 Pori 12.12.2015
31 Pirhonen Janette SU 220804 2:08,72 Seinäjoki 5.3.2016
32 Kaartinen Sirpa VaHa 090672 2:12,69 Pori 12.12.2015
33 Laapotti Eila KP 101140 2:53,40 Pori 12.12.2015
 Naiset 1500 m
1 Peltonen Miina HLK 110696 2:17,93 Helsinki 19.12.2015
2 Käsnänen Anni HLK 220699 2:24,44 Helsinki 19.12.2015
3 Keski-Opas Katriina SU 280998 2:27,05 Helsinki 19.12.2015
4 Sarkanen Veera SU 301095 2:28,95 Seinäjoki 6.2.2016
5 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 2:32,78 Helsinki 28.11.2015
6 Humisto Anu PoPy 120190 2:33,28 Helsinki 19.12.2015
7 Siro Sini SU 200302 2:36,24 Helsinki 24.1.2016
8 Lehtiniemi Susanna SU 200595 2:37,58 Helsinki 24.1.2016
9 Niittylä Jutta KENSU 290798 2:37,65 Helsinki 19.12.2015
10 Kilpeläinen Paju KENSU 271200 2:38,40 Seinäjoki 7.2.2016
11 Kivioja Laura PoPy 051202 2:38,90 Helsinki 19.12.2015
12 Hiltunen Pipsa SU 200596 2:39,61 Helsinki 19.12.2015
13 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 2:47,45 Seinäjoki 6.2.2016
14 Rinta-Keturi Anni SU 161001 2:48,19 Seinäjoki 7.2.2016
15 Vuorio Kaisla HLK 121200 2:49,31 Helsinki 24.1.2016
16 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 2:50,30 Helsinki 28.11.2015
17 Hiltunen Roosa SU 200794 2:53,94 Helsinki 19.12.2015
18 Koivisto Inka HLK 230202 2:57,27 Seinäjoki 7.2.2016
19 Kilpeläinen Pihla KENSU 060798 2:58,87 Helsinki 24.1.2016
20 Arvola Enna SU 011202 2:59,74 Seinäjoki 6.3.2016
21 Pinomäki Outi VaHa 121266 3:02,80 Helsinki 9.1.2016
22 Lehtonen Kati SU 270569 3:06,04 Helsinki 28.11.2015
23 Siro Mila SU 040803 3:25,01 Seinäjoki 6.3.2016
24 Lehtonen Veera SU 300504 3:39,62 Seinäjoki 14.1.2016
25 Kokkonen Terhi KeNSu 130647 3:48,86 Jyväskylä 14.2.2016
26 Karetie Pirjo KENSU 160942 4:12,36 Jyväskylä 14.2.2016
27 Laapotti Eila KP 101140 4:27,10 Jyväskylä 14.2.2016
28 Pihlajaniemi Tellervo KP 080743 4:52,08 Helsinki 9.1.2016
 Naiset 3000 m
1 Peltonen Miina HLK 110696 5:10,66 Helsinki 20.12.2015
2 Käsnänen Anni HLK 220699 5:15,22 Helsinki 20.12.2015
3 Humisto Anu PoPy 120190 5:26,37 Helsinki 20.12.2015
4 Keski-Opas Katriina SU 280998 5:27,92 Helsinki 20.12.2015
5 Korpijärvi Kirsi KENSU 180973 5:36,64 Jyväskylä 14.2.2016
6 Hiltunen Pipsa SU 200596 5:47,38 Helsinki 20.12.2015
7 Niittylä Jutta KENSU 290798 5:48,14 Helsinki 20.12.2015
8 Kivioja Laura PoPy 051202 5:53,38 Helsinki 20.12.2015
9 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 6:12,55 Seinäjoki 7.2.2016
10 Yrjölä Ulla Kensu 010271 6:18,01 Jyväskylä 14.2.2016
11 Karvonen Tiina TuUL 160280 6:18,30 Helsinki 9.1.2016
12 Hiltunen Roosa SU 200794 6:22,76 Helsinki 20.12.2015
13 Hyttinen Anita LepU 050761 6:45,08 Jyväskylä 14.2.2016
14 Siro Mila SU 040803 6:58,50 Seinäjoki 5.3.2016
15 Haanpää Anne KP 111060 7:23,44 Jyväskylä 14.2.2016
16 Kilpeläinen Tuija KENSU 121265 7:54,09 Jyväskylä 14.2.2016
 Naiset 5000 m
 Kotimaan tilastot 2015-16 Päivitetty 7.3.16
Miehet 100 m
Sukunimi Etunimi Seura Synt.aika Kauden paras Paikkakunta
1 Koskela Pekka SU 291182 9,94 Seinäjoki 5.3.2016
2 Puolakka Miro HLK 060694 10,16 Helsinki 26.1.2016
3 Hautamäki Aatu SU 290795 10,25 Seinäjoki 18.2.2016
4 Suomalainen Samuli HLK 150998 10,37 Helsinki 1.12.2015
5 Nieminen Tuomas SU 160981 10,53 Seinäjoki 18.2.2016
6 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 10,65 Seinäjoki 18.2.2016
7 Yli-Ojanperä Matti SU 060992 10,77 Helsinki 9.2.2016
8 Brandt Robert HTL 211082 10,89 Helsinki 26.1.2016
9 Viertola Valle SU 090597 10,91 Seinäjoki 18.2.2016
10 Peltonen Onni HLK 270500 10,91 Helsinki 26.1.2016
11 Visti Vesa HTL 171262 11,00 Helsinki 9.2.2016
12 Nieminen Jesse HLK 281100 11,05 Helsinki 12.1.2016
13 Eskola Antero HLK 170897 11,28 Helsinki 12.1.2016
14 Heikkinen Tani OuTa 011183 11,30 Oulu 31.1.2016
15 Kihlanki Aapo TaiTä 300576 11,38 Helsinki 9.2.2016
16 Santtila Juha SU 290574 11,42 Seinäjoki 18.2.2016
17 Mannila Seppo KP 160350 11,46 Tampere 19.1.2016
18 Prisada Tudor SU 160702 11,64 Seinäjoki 18.2.2016
19 Rasilainen Aaro HTL 060200 11,65 Helsinki 26.1.2016
20 Suomalainen Joona HLK 030400 11,66 Helsinki 12.1.2016
21 Reilamo Veeti HLK 040501 11,77 Helsinki 26.1.2016
22 Suomalainen Tuukka HLK 231002 11,88 Helsinki 26.1.2016
23 Aho Pekka KENSU 010464 11,94 Helsinki 12.1.2016
24 Lehtiniemi Petteri SU 041001 11,94 Seinäjoki 18.2.2016
25 Lehtonen Juuso SU 051201 11,98 Seinäjoki 18.2.2016
26 Kokko Max HLK 170901 12,05 Helsinki 9.2.2016
27 Palttala Risto KENSU 081155 12,33 Seinäjoki 6.3.2016
28 Leinonen Hannu OuTa 280183 12,37 Oulu 18.2.2016
29 Karvonen Ville HLK 121202 12,40 Helsinki 9.2.2016
30 Rasilainen Pertti KP 100164 12,56 Helsinki 26.1.2016
31 Kiansten Pasi KP 140947 12,61 Seinäjoki 5.3.2016
32 Kallinen Anssi SU 190565 12,68 Seinäjoki 18.2.2016
33 Hiltunen Urho SU 240704 12,72 Seinäjoki 18.2.2016
34 Käsnänen Eetu HLK 230702 12,74 Helsinki 9.2.2016
35 Muhonen Alvar HLK 121200 12,75 Helsinki 26.1.2016
36 Santtila Sampsa SU 010105 13,11 Seinäjoki 18.2.2016
37 Töyrälä Heikki HLK 130546 13,13 Helsinki 12.1.2016
38 Mörsky Pertti LoVo 051157 13,17 Helsinki 9.2.2016
39 Jysmä Savva HLK 181203 13,21 Helsinki 1.12.2015
40 Nevalainen Janne HLK 031166 13,30 Helsinki 9.2.2016
41 Toivainen Rasmus HLK 210704 13,45 Helsinki 26.1.2016
42 Vatanen Saku OuTa 121270 13,49 Oulu 25.2.2016
43 Koivisto Tuomas HLK 201204 13,74 Helsinki 26.1.2016
44 Vesanto Vilmer HTL 121202 13,81 Helsinki 12.1.2016
45 Rintala Luka SU 190705 13,82 Seinäjoki 18.2.2016
46 Toivainen Valtteri HLK 220307 13,86 Helsinki 26.1.2016
47 Hyypöläinen Veli TaiTä 121299 13,89 Helsinki 9.2.2016
48 Karvonen Raimo HLK 260944 13,91 Helsinki 9.2.2016
49 Heikkinen Jeremias OuTa 030106 14,23 Oulu 31.1.2016
50 Heikkinen Kristian OuTa 200804 14,40 Oulu 24.1.2016
51 Päivölä Eero SU 080606 14,55 Seinäjoki 6.3.2016
52 Muilu Matti KP 121246 14,71 Tampere 19.1.2016
53 Aunula Pietari SU 190506 15,12 Seinäjoki 18.2.2016
54 Rosendahl Alvari HTU 250509 15,12 Pori 12.12.2015
55 Rintala Eeka SU 210508 15,13 Seinäjoki 5.3.2016
56 Vatanen Samu OuTa 011207 15,20 Oulu 31.1.2016
57 Kuumola Veikko LeKi 121262 15,28 Tampere 19.1.2016
58 Peltonen Iivari SU 070803 15,29 Seinäjoki 14.1.2016
59 Salomaa Juhani HTL 240941 15,45 Helsinki 9.2.2016
60 Salin Joonatan SU 211204 15,65 Seinäjoki 18.2.2016
61 Pietilä Jori HLK 100449 16,28 Helsinki 26.1.2016
62 Sirén Myrsky VaHa 190905 16,64 Valkeakoski 21.1.2016
63 Mayer Leo HLK 241235 16,65 Helsinki 1.12.2015
64 Santtila Veikka SU 040608 17,17 Seinäjoki 18.2.2016
65 Silen Joona VaHa 050907 18,52 Valkeakoski 21.1.2016
66 Stenman Ville VaHa 050707 18,56 Valkeakoski 21.1.2016
67 Silen Kasperi VaHa 170209 19,35 Valkeakoski 21.1.2016
68 Luoto Joona VaHa 291205 19,66 Valkeakoski 21.1.2016
69 Palonen Nuutti PoPy 291208 20,02 Pori 12.12.2015
70 Willgren Simo KP 281038 20,63 Tampere 19.1.2016
71 Savijärvi Karo VaHa 300309 20,91 Valkeakoski 21.1.2016
72 Rauhamäki Petrus VaHa 290109 28,00 Valkeakoski 21.1.2016
73 Heikkinen Janiel OuTa 270909 28,07 Oulu 25.2.2016
Miehet 300 m
1 Hiltunen Urho SU 240704 31,32 Seinäjoki 6.2.2016
2 Toivainen Rasmus HLK 210704 32,16 Seinäjoki 6.2.2016
3 Santtila Sampsa SU 010105 32,25 Helsinki 28.11.2015
4 Rintala Luka SU 190705 34,37 Seinäjoki 7.2.2016
5 Kilpeläinen Pyry KENSU 020505 34,89 Seinäjoki 7.2.2016
6 Toivainen Valtteri HLK 220307 34,94 Helsinki 28.11.2015
7 Koivisto Tuomas HLK 201204 35,59 Helsinki 28.11.2015
8 Haikonen Ilmo PoPy 231104 37,31 Seinäjoki 6.2.2016
9 Lehtonen Sebastian SU 201104 37,89 Seinäjoki 6.2.2016
10 Heikkinen Kristian OuTa 200804 38,01 Seinäjoki 6.2.2016
11 Korpijärvi Aaro KENSU 060805 38,54 Seinäjoki 7.2.2016
12 Aunula Pietari SU 190506 39,04 Seinäjoki 6.2.2016
13 Päivölä Eero SU 080606 40,82 Seinäjoki 18.2.2016
14 Heikkinen Jeremias OuTa 030106 40,90 Seinäjoki 6.2.2016
15 Salin Joonatan SU 211204 43,47 Helsinki 28.11.2015
16 Rosendahl Alvari HTU 250509 44,12 Seinäjoki 7.2.2016
17 Rintala Eeka SU 210508 44,46 Seinäjoki 7.2.2016
18 Vatanen Samu OuTa 011207 44,69 Seinäjoki 7.2.2016
19 Vuoli Juuso PoPy 020605 44,85 Pori 12.12.2015
20 Sirén Myrsky VaHa 190905 45,71 Pori 12.12.2015
21 Santtila Veikka SU 040608 52,32 Seinäjoki 18.2.2016
22 Palonen Nuutti PoPy 291208 60,63 Pori 12.12.2015
23 Heikkinen Janiel OuTa 270909 79,20 Oulu 4.2.2016
Miehet 500 m
1 Poutala Mika HTL 200683 36,00 Helsinki 19.12.2015
2 Pulli Tommi SU 180792 37,26 Helsinki 19.12.2015
3 Levo Harri OuTa 141290 37,27 Helsinki 19.12.2015
4 Koskela Pekka SU 291182 37,29 Seinäjoki 5.3.2016
5 Vaittinen Juho VaHa 270294 37,34 Helsinki 23.1.2016
6 Puolakka Miro HLK 060694 37,81 Helsinki 23.1.2016
7 Suomalainen Samuli HLK 150998 38,31 Helsinki 19.12.2015
8 Hautamäki Aatu SU 290795 38,81 Helsinki 23.1.2016
9 Kinnunen Verneri KENSU 020493 38,85 Helsinki 23.1.2016
10 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 39,06 Pori 12.12.2015
11 Brandt Robert HTL 211082 39,20 Helsinki 23.1.2016
12 Eskola Antero HLK 170897 39,60 Helsinki 19.12.2015
13 Yli-Ojanperä Matti SU 060992 39,66 Helsinki 23.1.2016
14 Rahnasto Tuomas HLK 101196 39,70 Helsinki 19.12.2015
15 Nieminen Jesse HLK 281100 39,92 Seinäjoki 6.2.2016
16 Nieminen Tuomas SU 160981 40,30 Seinäjoki 18.2.2016
17 Hautamäki Jaakko SU 250998 41,33 Helsinki 23.1.2016
18 Viertola Valle SU 090597 41,38 Helsinki 19.12.2015
19 Visti Vesa HTL 171262 41,90 Helsinki 19.12.2015
20 Humisto Kaj PoPy 161185 42,05 Helsinki 19.12.2015
21 Peltonen Onni HLK 270500 42,12 Helsinki 19.12.2015
22 Kiiskinen Pertti OuTa 181073 42,27 Helsinki 9.1.2016
23 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 42,30 Seinäjoki 6.2.2016
24 Sirén Mika VaHa 130669 42,31 Helsinki 19.12.2015
25 Rasilainen Aaro HTL 060200 42,81 Helsinki 28.11.2015
26 Kivioja Kimmo PoPy 170472 42,84 Helsinki 23.1.2016
27 Hietanen Jyrki VaHa 170962 42,89 Helsinki 28.11.2015
28 Suomalainen Joona HLK 030400 43,09 Helsinki 23.1.2016
29 Heikkinen Tani OuTa 011183 43,91 Jyväskylä 14.2.2016
30 Vähä-Vahe Nils HTL 161101 45,05 Helsinki 23.1.2016
31 Häyrinen Ari KENSU 180471 45,40 Helsinki 9.1.2016
32 Aho Pekka KENSU 010464 45,43 Helsinki 23.1.2016
33 Nykänen Jari ML 021275 45,46 Helsinki 28.11.2015
34 Santtila Juha SU 290574 45,59 Helsinki 9.1.2016
35 Reilamo Veeti HLK 040501 45,81 Helsinki 26.1.2016
36 Prisada Tudor SU 160702 45,99 Helsinki 23.1.2016
37 Suomalainen Tuukka HLK 231002 46,05 Seinäjoki 6.2.2016
38 Niittylä Kari KENSU 010560 46,20 Helsinki 28.11.2015
39 Korhonen Marko KENSU 040169 46,20 Helsinki 23.1.2016
40 Rauhamäki Juha-Pekka VaHa 281175 46,80 Helsinki 23.1.2016
41 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 46,90 Helsinki 28.11.2015
42 Kihlanki Aapo TaiTä 300576 47,07 Helsinki 9.2.2016
43 Koponen Jarkko LepU 210180 47,25 Helsinki 9.1.2016
44 Hiltunen Ari SU 210370 47,27 Helsinki 9.1.2016
45 Mannila Seppo TaPy 160350 47,53 Jyväskylä 14.2.2016
46 Kolehmainen Jari OuTa 020973 47,73 Helsinki 9.1.2016
47 Kotijärvi Antero KuLS 280261 47,91 Helsinki 9.1.2016
48 Henriksson Markku OuTa 240663 48,04 Jyväskylä 14.2.2016
49 Palttala Risto KENSU 081155 48,20 Pori 12.12.2015
50 Lehtonen Juuso SU 051201 48,24 Helsinki 23.1.2016
51 Lehtiniemi Petteri SU 041001 48,29 Helsinki 28.11.2015
52 Kaikkonen Kari OuTa 150457 48,41 Jyväskylä 14.2.2016
53 Käsnänen Eetu HLK 230702 48,45 Helsinki 28.11.2015
54 Lipsonen Oiva KENSU 210260 48,48 Jyväskylä 14.2.2016
55 Kokko Max HLK 170901 48,54 Helsinki 28.11.2015
56 Leppänen Johannes HTL 291249 48,69 Helsinki 23.1.2016
57 Luoma Hannu KENSU 130555 48,76 Jyväskylä 14.2.2016
58 Tuoriniemi Mikko ML 100677 49,00 Pori 12.12.2015
59 Leinonen Hannu OuTa 280183 49,20 Oulu 4.2.2016
60 Puolakka Esa HLK 071258 49,31 Helsinki 15.12.2015
61 Salonen Paavo OuTa 030250 49,42 Jyväskylä 14.2.2016
62 Tarkiainen Esa KENSU 121279 49,48 Jyväskylä 14.2.2016
63 Räsänen Mikko ML 190998 49,91 Helsinki 28.11.2015
64 Sundströn Heikki ML 070556 50,23 Seinäjoki 6.3.2016
65 Rimpiläinen Pekka ML 300959 50,34 Helsinki 28.11.2015
66 Töyrälä Heikki HLK 130546 50,68 Helsinki 9.2.2016
67 Iitti Jukka KENSU 300867 50,74 Jyväskylä 14.2.2016
68 Kinnala Kalle TuUL 091001 50,76 Seinäjoki 7.2.2016
69 Nevalainen Janne HLK 031166 50,81 Pori 12.12.2015
70 Hemminki Niko SU 200501 50,87 Seinäjoki 6.2.2016
71 Pohjola Olli-Pekka CCRT 121299 50,89 Helsinki 9.2.2016
72 Karvonen Ville HLK 121202 50,89 Helsinki 9.2.2016
73 Kallinen Anssi SU 190565 51,08 Seinäjoki 18.2.2016
74 Santala Vesa KENSU 140866 51,45 Jyväskylä 14.2.2016
75 Toivainen Rasmus HLK 210704 51,50 Helsinki 28.11.2015
76 Kiansten Pasi KP 140947 51,51 Seinäjoki 5.3.2016
77 Rasilainen Pertti KP 100164 51,64 Helsinki 26.1.2016
78 Hiltunen Urho SU 240704 52,19 Seinäjoki 6.2.2016
79 Mörsky Pertti LoVo 051157 52,92 Jyväskylä 14.2.2016
80 Väisänen Aimo KENSU 090351 53,00 Helsinki 9.1.2016
81 Köninki Kari KENSU 070757 53,34 Helsinki 9.1.2016
82 Santtila Sampsa SU 010105 54,08 Seinäjoki 5.3.2016
83 Muhonen Alvar HLK 121200 54,26 Helsinki 15.12.2015
84 Vesanto Vilmer HTL 121202 54,47 Helsinki 9.2.2016
85 Jysmä Savva HLK 181203 54,69 Seinäjoki 6.2.2016
86 Karvonen Raimo HLK 260944 54,76 Jyväskylä 14.2.2016
87 Sameri Juha HTL 210949 55,07 Helsinki 28.11.2015
88 Julkunen Seppo LepU 310864 55,42 Jyväskylä 14.2.2016
89 Oinonen Timo KuLS 110849 55,83 Helsinki 9.1.2016
90 Nieminen Erik KENSU 230165 56,14 Jyväskylä 14.2.2016
91 Savolainen Touko KP 260253 56,30 Seinäjoki 5.3.2016
92 Kari Veijo PoPy 130346 57,30 Helsinki 9.1.2016
93 Rintala Luka SU 190705 58,36 Pori 12.12.2015
94 Perkamo Osmo HLK 140743 59,99 Helsinki 28.11.2015
95 Toivainen Valtteri HLK 220307 60,13 Seinäjoki 6.2.2016
96 Kilpeläinen Pyry KENSU 020505 60,71 Helsinki 9.1.2016
97 Koivisto Tuomas HLK 201204 61,92 Seinäjoki 6.2.2016
98 Muilu Matti KP 121246 62,07 Jyväskylä 14.2.2016
99 Palin Selim KENSU 121279 62,28 Jyväskylä 14.2.2016
100 Vatanen Saku OuTa 121270 62,75 Oulu 18.2.2016
101 Aunula Pietari SU 190506 63,23 Seinäjoki 5.3.2016
102 Heikkinen Kristian OuTa 200804 63,24 Seinäjoki 6.2.2016
103 Haikonen Ilmo PoPy 231104 63,27 Seinäjoki 6.2.2016
104 Peltonen Iivari SU 070803 63,46 Seinäjoki 6.2.2016
105 Hyypöläinen Veli TaiTä 121299 64,27 Helsinki 9.2.2016
106 Korpijärvi Aaro KENSU 060805 64,83 Seinäjoki 6.2.2016
107 Stenman Mika VaHa 121264 65,70 Valkeakoski 21.1.2016
108 Rajalampi Jouko KP 110246 65,72 Jyväskylä 14.2.2016
109 Launonen Jouko KajKi 030639 65,91 Jyväskylä 14.2.2016
110 Lehtonen Sebastian SU 201104 66,11 Seinäjoki 6.2.2016
111 Päivölä Eero SU 080606 67,84 Seinäjoki 5.3.2016
112 Liukkonen Raimo KP 020649 69,74 Tampere 19.1.2016
113 Kuumola Veikko LeKi 121262 70,43 Tampere 19.1.2016
114 Mayer Leo HLK 241235 70,79 Helsinki 28.11.2015
115 Jetsonen Voitto KP 121253 73,30 Tampere 19.1.2016
116 Vuoli Juuso PoPy 020605 73,94 Pori 12.12.2015
117 Vatanen Samu OuTa 011207 74,07 Seinäjoki 6.2.2016
118 Rintala Eeka SU 210508 76,07 Seinäjoki 6.3.2016
119 Salin Joonatan SU 211204 77,25 Helsinki 28.11.2015
120 Heikkinen Jeremias OuTa 030106 77,40 Seinäjoki 6.2.2016
121 Rosendahl Alvari HTU 250509 79,95 Seinäjoki 6.2.2016
122 Stenman Ville VaHa 050707 81,80 Valkeakoski 21.1.2016
123 Heinelo Ilkka KP 121039 84,67 Jyväskylä 14.2.2016
124 Sirén Myrsky VaHa 190905 84,96 Pori 12.12.2015
125 Santtila Veikka SU 040608 88,97 Seinäjoki 6.3.2016
126 Luoto Joona VaHa 291205 90,98 Pori 12.12.2015
127 Willgren Simo KP 281038 102,45 Jyväskylä 14.2.2016
Miehet 1000 m
1 Poutala Mika HTL 200683 1:13,93 Helsinki 23.1.2016
2 Pulli Tommi SU 180792 1:14,79 Helsinki 23.1.2016
3 Vaittinen Juho VaHa 270294 1:16,11 Helsinki 23.1.2016
4 Brandt Robert HTL 211082 1:17,73 Helsinki 23.1.2016
5 Kinnunen Verneri KENSU 020493 1:17,93 Helsinki 23.1.2016
6 Hautamäki Aatu SU 290795 1:18,63 Helsinki 23.1.2016
7 Suomalainen Samuli HLK 150998 1:18,88 Helsinki 20.12.2015
8 Rahnasto Tuomas HLK 101196 1:20,27 Helsinki 20.12.2015
9 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 1:21,06 Pori 12.12.2015
10 Eskola Antero HLK 170897 1:21,70 Helsinki 20.12.2015
11 Yli-Ojanperä Matti SU 060992 1:21,74 Helsinki 23.1.2016
12 Hautamäki Jaakko SU 250998 1:22,57 Helsinki 23.1.2016
13 Nieminen Jesse HLK 281100 1:23,27 Helsinki 23.1.2016
14 Viertola Valle SU 090597 1:24,14 Helsinki 23.1.2016
15 Visti Vesa HTL 171262 1:26,39 Helsinki 23.1.2016
16 Kivioja Kimmo PoPy 170472 1:26,61 Helsinki 23.1.2016
17 Sirén Mika VaHa 130669 1:27,06 Helsinki 20.12.2015
18 Humisto Kaj PoPy 161185 1:28,41 Helsinki 20.12.2015
19 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 1:28,49 Helsinki 23.1.2016
20 Rasilainen Aaro HTL 060200 1:28,91 Helsinki 23.1.2016
21 Peltonen Onni HLK 270500 1:29,22 Helsinki 28.11.2015
22 Suomalainen Joona HLK 030400 1:30,42 Helsinki 23.1.2016
23 Hietanen Jyrki VaHa 170962 1:31,03 Helsinki 20.12.2015
24 Korhonen Marko KENSU 040169 1:32,85 Helsinki 23.1.2016
25 Niittylä Kari KENSU 010560 1:33,19 Helsinki 23.1.2016
26 Heikkinen Tani OuTa 011183 1:33,80 Oulu 28.1.2016
27 Reilamo Veeti HLK 040501 1:34,03 Helsinki 23.1.2016
28 Vähä-Vahe Nils HTL 161101 1:34,05 Helsinki 23.1.2016
29 Santtila Juha SU 290574 1:34,60 Pori 12.12.2015
30 Aho Pekka KENSU 010464 1:36,25 Pori 12.12.2015
31 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 1:37,28 Pori 12.12.2015
32 Nykänen Jari ML 021275 1:37,29 Pori 12.12.2015
33 Prisada Tudor SU 160702 1:38,47 Seinäjoki 6.2.2016
34 Kaikkonen Kari OuTa 150457 1:38,48 Pori 12.12.2015
35 Tuoriniemi Mikko ML 100677 1:38,68 Pori 12.12.2015
36 Rauhamäki Juha-Pekka VaHa 281175 1:38,98 Helsinki 23.1.2016
37 Suomalainen Tuukka HLK 231002 1:39,50 Helsinki 20.12.2015
38 Räsänen Mikko ML 190998 1:40,00 Pori 12.12.2015
39 Sundströn Heikki ML 070556 1:40,75 Pori 12.12.2015
40 Mannila Seppo TaPy 160350 1:41,02 Pori 12.12.2015
41 Palttala Risto KENSU 081155 1:41,09 Pori 12.12.2015
42 Salonen Paavo OuTa 030250 1:41,55 Oulu 4.2.2016
43 Käsnänen Eetu HLK 230702 1:42,00 Helsinki 28.11.2015
44 Leppänen Johannes HTL 291249 1:43,12 Helsinki 22.1.2016
45 Lehtonen Juuso SU 051201 1:44,08 Helsinki 23.1.2016
46 Leinonen Hannu OuTa 280183 1:44,55 Oulu 4.2.2016
47 Kokko Max HLK 170901 1:44,89 Helsinki 23.1.2016
48 Karvonen Ville HLK 121202 1:45,41 Helsinki 9.2.2016
49 Toivainen Rasmus HLK 210704 1:45,45 Helsinki 28.11.2015
50 Nevalainen Janne HLK 031166 1:45,77 Pori 12.12.2015
51 Lehtiniemi Petteri SU 041001 1:45,88 Seinäjoki 5.3.2016
52 Kinnala Kalle TuUL 091001 1:46,14 Seinäjoki 6.2.2016
53 Rimpiläinen Pekka ML 300959 1:46,75 Pori 12.12.2015
54 Kiansten Pasi KP 140947 1:47,39 Seinäjoki 5.3.2016
55 Hemminki Niko SU 200501 1:49,19 Seinäjoki 6.2.2016
56 Karvonen Raimo HLK 260944 1:49,61 Helsinki 9.2.2016
57 Rasilainen Pertti KP 100164 1:50,66 Helsinki 9.2.2016
58 Hiltunen Urho SU 240704 1:50,82 Seinäjoki 14.1.2016
59 Mörsky Pertti LoVo 051157 1:51,69 Helsinki 9.2.2016
60 Töyrälä Heikki HLK 130546 1:52,12 Helsinki 15.12.2015
61 Pohjola Olli-Pekka CCRT 121299 1:53,16 Helsinki 9.2.2016
62 Sameri Juha HTL 210949 1:54,53 Pori 12.12.2015
63 Santtila Sampsa SU 010105 1:55,99 Seinäjoki 6.3.2016
64 Muhonen Alvar HLK 121200 1:56,96 Seinäjoki 6.2.2016
65 Kari Veijo PoPy 130346 1:57,36 Pori 12.12.2015
66 Jysmä Savva HLK 181203 1:58,31 Seinäjoki 7.2.2016
67 Vesanto Vilmer HTL 121202 2:07,84 Helsinki 9.1.2016
68 Rintala Luka SU 190705 2:09,28 Seinäjoki 5.3.2016
69 Aunula Pietari SU 190506 2:18,23 Seinäjoki 14.1.2016
70 Päivölä Eero SU 080606 2:23,03 Seinäjoki 14.1.2016
71 Peltonen Iivari SU 070803 2:27,82 Seinäjoki 7.2.2016
72 Rintala Eeka SU 210508 2:36,17 Seinäjoki 5.3.2016
73 Salin Joonatan SU 211204 2:53,11 Seinäjoki 14.1.2016
Miehet 1500 m
1 Poutala Mika HTL 200683 1:56,05 Helsinki 19.12.2015
2 Pulli Tommi SU 180792 1:58,09 Helsinki 19.12.2015
3 Rahnasto Tuomas HLK 101196 1:59,30 Helsinki 19.12.2015
4 Brandt Robert HTL 211082 2:01,35 Helsinki 19.12.2015
5 Suomalainen Samuli HLK 150998 2:02,75 Helsinki 19.12.2015
6 Vaittinen Juho VaHa 270294 2:03,65 Helsinki 24.1.2016
7 Kinnunen Verneri KENSU 020493 2:04,03 Helsinki 24.1.2016
8 Hautamäki Aatu SU 290795 2:04,08 Helsinki 19.12.2015
9 Eskola Antero HLK 170897 2:04,61 Helsinki 19.12.2015
10 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 2:08,15 Helsinki 19.12.2015
11 Hautamäki Jaakko SU 250998 2:11,22 Helsinki 24.1.2016
12 Viertola Valle SU 090597 2:14,74 Helsinki 19.12.2015
13 Kivioja Kimmo PoPy 170472 2:15,09 Helsinki 19.12.2015
14 Nieminen Jesse HLK 281100 2:15,24 Helsinki 19.12.2015
15 Sirén Mika VaHa 130669 2:15,99 Helsinki 19.12.2015
16 Visti Vesa HTL 171262 2:16,11 Helsinki 19.12.2015
17 Humisto Kaj PoPy 161185 2:19,65 Helsinki 19.12.2015
18 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 2:19,69 Helsinki 19.12.2015
19 Niittylä Kari KENSU 010560 2:19,78 Helsinki 28.11.2015
20 Rasilainen Aaro HTL 060200 2:21,03 Helsinki 19.12.2015
21 Korhonen Marko KENSU 040169 2:23,38 Helsinki 19.12.2015
22 Peltonen Onni HLK 270500 2:23,98 Helsinki 19.12.2015
23 Hietanen Jyrki VaHa 170962 2:24,55 Helsinki 28.11.2015
24 Suomalainen Joona HLK 030400 2:25,69 Helsinki 19.12.2015
25 Vähä-Vahe Nils HTL 161101 2:28,88 Helsinki 24.1.2016
26 Nykänen Jari ML 021275 2:29,23 Helsinki 28.11.2015
27 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 2:31,50 Helsinki 28.11.2015
28 Reilamo Veeti HLK 040501 2:32,02 Helsinki 19.12.2015
29 Aho Pekka KENSU 010464 2:33,54 Helsinki 24.1.2016
30 Salonen Paavo OuTa 030250 2:34,11 Helsinki 28.11.2015
31 Hiltunen Ari SU 210370 2:34,12 Seinäjoki 2.2.2016
32 Suomalainen Tuukka HLK 231002 2:35,62 Helsinki 19.12.2015
33 Palttala Risto KENSU 081155 2:36,13 Helsinki 28.11.2015
34 Santtila Juha SU 290574 2:36,14 Seinäjoki 6.3.2016
35 Leppänen Johannes HTL 291249 2:38,54 Helsinki 19.12.2015
36 Sundströn Heikki ML 070556 2:39,00 Helsinki 28.11.2015
37 Väisänen Aimo KENSU 090351 2:39,68 Helsinki 9.1.2016
38 Käsnänen Eetu HLK 230702 2:39,73 Helsinki 19.12.2015
39 Prisada Tudor SU 160702 2:39,89 Seinäjoki 2.2.2016
40 Lehtonen Juuso SU 051201 2:41,93 Helsinki 24.1.2016
41 Kinnala Kalle TuUL 091001 2:42,25 Seinäjoki 7.2.2016
42 Mannila Seppo TaPy 160350 2:43,98 Jyväskylä 14.2.2016
43 Lehtiniemi Petteri SU 041001 2:46,21 Seinäjoki 7.2.2016
44 Savolainen Touko KP 260253 2:47,17 Seinäjoki 6.3.2016
45 Luoma Hannu KENSU 130555 2:47,45 Jyväskylä 14.2.2016
46 Oinonen Timo KuLS 110849 2:47,73 Helsinki 9.1.2016
47 Rimpiläinen Pekka ML 300959 2:48,97 Helsinki 28.11.2015
48 Sameri Juha HTL 210949 2:49,22 Helsinki 28.11.2015
49 Karvonen Raimo HLK 260944 2:50,54 Jyväskylä 14.2.2016
50 Kokko Max HLK 170901 2:52,01 Helsinki 19.12.2015
51 Hemminki Niko SU 200501 2:52,81 Seinäjoki 7.2.2016
52 Muhonen Alvar HLK 121200 2:54,70 Seinäjoki 7.2.2016
53 Santtila Sampsa SU 010105 2:57,63 Seinäjoki 6.3.2016
54 Töyrälä Heikki HLK 130546 2:58,58 Helsinki 28.11.2015
55 Kiansten Pasi KP 140947 3:03,01 Jyväskylä 14.2.2016
56 Muilu Matti KP 121246 3:04,23 Jyväskylä 14.2.2016
57 Kari Veijo PoPy 130346 3:06,33 Helsinki 9.1.2016
58 Perkamo Osmo HLK 140743 3:20,43 Helsinki 28.11.2015
59 Rintala Luka SU 190705 3:37,24 Seinäjoki 6.3.2016
60 Rajalampi Jouko KP 110246 3:39,73 Jyväskylä 14.2.2016
61 Launonen Jouko KajKi 030639 3:47,55 Jyväskylä 14.2.2016
62 Peltonen Iivari SU 070803 3:57,14 Seinäjoki 14.1.2016
63 Mayer Leo HLK 241235 4:24,83 Helsinki 9.1.2016
64 Willgren Simo KP 281038 5:34,47 Jyväskylä 14.2.2016
Miehet 3000 m
1 Brandt Robert HTL 211082 4:20,52 Helsinki 9.1.2016
2 Nieminen Tuomas SU 160981 4:44,51 Seinäjoki 5.3.2016
3 Kivioja Kimmo PoPy 170472 4:55,86 Helsinki 9.1.2016
4 Sirén Mika VaHa 130669 4:59,95 Helsinki 9.1.2016
5 Korhonen Marko KENSU 040169 5:04,26 Helsinki 9.1.2016
6 Eskola Antero HLK 170897 5:05,39 Seinäjoki 7.2.2016
7 Visti Vesa HTL 171262 5:06,02 Helsinki 9.1.2016
8 Kolehmainen Jari OuTa 020973 5:06,33 Helsinki 9.1.2016
9 Niittylä Kari KENSU 010560 5:06,67 Helsinki 9.1.2016
10 Kotijärvi Antero KuLS 280261 5:07,15 Helsinki 9.1.2016
11 Suomalainen Samuli HLK 150998 5:07,33 Seinäjoki 7.2.2016
12 Kiiskinen Pertti OuTa 181073 5:07,67 Helsinki 9.1.2016
13 Viertola Valle SU 090597 5:12,76 Seinäjoki 7.2.2016
14 Suomalainen Joona HLK 030400 5:14,70 Seinäjoki 7.2.2016
15 Rasilainen Aaro HTL 060200 5:16,86 Seinäjoki 7.2.2016
16 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 5:18,73 Seinäjoki 7.2.2016
17 Koponen Jarkko LepU 210180 5:21,42 Jyväskylä 14.2.2016
18 Heikkinen Tani OuTa 011183 5:27,98 Jyväskylä 14.2.2016
19 Hiltunen Ari SU 210370 5:28,07 Helsinki 9.1.2016
20 Henriksson Markku OuTa 240663 5:29,55 Jyväskylä 14.2.2016
21 Hietanen Jyrki VaHa 170962 5:31,04 Jyväskylä 14.2.2016
22 Köninki Kari KENSU 070757 5:32,28 Helsinki 9.1.2016
23 Iitti Jukka KENSU 300867 5:34,48 Jyväskylä 14.2.2016
24 Tarkiainen Esa KENSU 121279 5:35,02 Jyväskylä 14.2.2016
25 Aho Pekka KENSU 010464 5:35,10 Helsinki 9.1.2016
26 Häyrinen Ari KENSU 180471 5:36,40 Helsinki 9.1.2016
27 Peltonen Onni HLK 270500 5:38,10 Seinäjoki 7.2.2016
28 Santala Vesa KENSU 140866 5:38,23 Jyväskylä 14.2.2016
29 Santtila Juha SU 290574 5:39,63 Helsinki 9.1.2016
30 Nieminen Erik KENSU 230165 5:46,32 Jyväskylä 14.2.2016
31 Lipsonen Oiva KENSU 210260 5:49,61 Jyväskylä 14.2.2016
32 Kaikkonen Kari OuTa 150457 5:53,14 Jyväskylä 14.2.2016
33 Santtila Sampsa SU 010105 5:53,29 Seinäjoki 5.3.2016
34 Lehtonen Juuso SU 051201 6:16,03 Seinäjoki 5.3.2016
35 Mörsky Pertti LoVo 051157 6:28,21 Seinäjoki 5.3.2016
36 Rauhamäki Juha-Pekka VaHa 281175 6:33,20 Jyväskylä 14.2.2016
37 Julkunen Seppo LepU 310864 6:42,22 Jyväskylä 14.2.2016
38 Palin Selim KENSU 121279 7:42,26 Jyväskylä 14.2.2016
Miehet 5000 m
1 Brandt Robert HTL 211082 7:33,32 Helsinki 20.12.2015
2 Rahnasto Tuomas HLK 101196 7:33,96 Helsinki 20.12.2015
3 Poutala Mika HTL 200683 7:58,41 Helsinki 20.12.2015
4 Hautamäki Jaakko SU 250998 8:04,45 Helsinki 20.12.2015
5 Hautamäki Aatu SU 290795 8:08,56 Helsinki 20.12.2015
6 Eskola Antero HLK 170897 8:12,59 Helsinki 20.12.2015
7 Suomalainen Samuli HLK 150998 8:23,30 Helsinki 20.12.2015
8 Pulli Tommi SU 180792 8:28,02 Helsinki 20.12.2015
9 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 8:39,75 Helsinki 20.12.2015
10 Visti Vesa HTL 171262 8:44,84 Helsinki 20.12.2015
11 Kivioja Kimmo PoPy 170472 8:52,60 Helsinki 20.12.2015
12 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 8:53,93 Helsinki 20.12.2015
13 Korhonen Marko KENSU 040169 8:58,51 Helsinki 20.12.2015
14 Vähä-Vahe Nils HTL 161101 9:07,29 Helsinki 20.12.2015
15 Reilamo Veeti HLK 040501 9:12,41 Helsinki 20.12.2015
16 Rasilainen Aaro HTL 060200 9:15,63 Helsinki 20.12.2015
17 Hiltunen Ari SU 210370 9:27,76 Seinäjoki 5.3.2016
18 Viertola Valle SU 090597 9:33,98 Helsinki 20.12.2015
19 Leppänen Johannes HTL 291249 9:36,47 Helsinki 20.12.2015
20 Suomalainen Tuukka HLK 231002 9:37,62 Helsinki 20.12.2015
21 Sundströn Heikki ML 070556 9:42,33 Seinäjoki 5.3.2016
22 Käsnänen Eetu HLK 230702 9:45,89 Helsinki 20.12.2015
23 Suomalainen Joona HLK 030400 9:58,56 Helsinki 20.12.2015
24 Savolainen Touko KP 260253 10:04,90 Seinäjoki 5.3.2016
25 Rimpiläinen Pekka ML 300959 10:56,85 Seinäjoki 5.3.2016
  Miehet 10 000 m
Ulkomaan tilastot Päivitetty 20.3.16
  Sukunimi Etunimi Seura Synt.aika Kauden paras Paikkakunta
Naiset 100m
  Naiset 500 m
1 Risku Elina SU 070392 38,70 Calgary 15.11.2015
2 Kukkonen Jenni OuTa 210188 40,57 Salt Lake City 13.3.2016
3 Peltonen Miina HLK 110696 41,82 Calgary 7.11.2015
4 Sarkanen Veera SU 301095 43,81 Inzell 27.2.2016
5 Lehtiniemi Susanna SU 200595 44,41 Inzell 10.10.2015
6 Keski-Opas Katriina SU 280998 44,43 Inzell 23.10.2015
7 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 45,12 Leeuwarden 4.3.2016
8 Siro Sini SU 200302 45,34 Heerenveen 27.2.2016
9 Käsnänen Anni HLK 220699 45,47 Heerenveen 26.2.2016
10 Kivioja Laura PoPy 051202 46,20 Heerenveen 26.2.2016
11 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 47,03 Bjugn 5.3.2016
12 Rinta-Keturi Anni SU 161001 47,32 Heerenveen 27.2.2016
13 Niittylä Jutta KENSU 290798 48,20 Bjugn 5.3.2016
14 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 48,39 Baselga di Pine 27.2.2016
15 Vuorio Kaisla HLK 121299 48,93 Heerenveen 26.2.2016
16 Koivisto Inka HLK 230202 49,81 Heerenveen 27.2.2016
17 Arvola Enna SU 011202 50,24 Heerenveen 26.2.2016
18 Lehtonen Veera SU 300504 53,35 Heerenveen 27.2.2016
19 Siro Mila SU 040803 54,71 Heerenveen 27.2.2016
20 Pirhonen Janette SU 220804 56,95 Berliini 10.10.2015
21 Suomalainen Villiina HLK 280205 57,22 Berliini 17.10.2015
22 Lehtonen Kati SU 270569 58,97 Berliini 10.10.2015
Naiset 1000 m
1 Risku Elina SU 070392 1:18,19 Calgary 14.11.2015
2 Kukkonen Jenni OuTa 210188 1:22,06 Salt Lake City 12.3.2016
3 Peltonen Miina HLK 110696 1:22,85 Calgary 7.11.2015
4 Sarkanen Veera SU 301095 1:27,19 Inzell 27.2.2016
5 Keski-Opas Katriina SU 280998 1:28,52 Heerenveen 27.2.2016
6 Lehtiniemi Susanna SU 200595 1:29,31 Inzell 10.10.2015
7 Käsnänen Anni HLK 220699 1:29,49 Inzell 23.10.2015
8 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 1:30,33 Leeuwarden 5.3.2016
9 Siro Sini SU 200302 1:31,96 Heerenveen 27.2.2016
10 Kivioja Laura PoPy 051202 1:34,81 Heerenveen 27.2.2016
11 Niittylä Jutta KENSU 290798 1:37,99 Bjugn 6.3.2016
12 Rinta-Keturi Anni SU 161001 1:38,51 Heerenveen 27.2.2016
13 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 1:38,55 Bjugn 6.3.2016
14 Vuorio Kaisla HLK 121299 1:38,92 Heerenveen 26.2.2016
15 Koivisto Inka HLK 230202 1:43,00 Heerenveen 26.2.2016
16 Arvola Enna SU 011202 1:43,16 Heerenveen 27.2.2016
17 Sisso-Koriseva Marja VaHa 120866 1:45,11 Baselga di Pine 27.2.2016
18 Pirhonen Janette SU 220804 2:00,81 Berliini 10.10.2015
19 Lehtonen Veera SU 300504 2:02,74 Berliini 10.10.2015
20 Lehtonen Kati SU 270569 2:03,41 Berliini 10.10.2015
Naiset 1500 m
1 Risku Elina SU 070392 2:09,05 Inzell 11.10.2015
2 Peltonen Miina HLK 110696 2:09,66 Inzell 11.10.2015
3 Sarkanen Veera SU 301095 2:12,53 Inzell 28.2.2016
4 Kukkonen Jenni OuTa 210188 2:14,88 Calgary 20.3.2016
5 Käsnänen Anni HLK 220699 2:17,05 Inzell 24.10.2015
6 Keski-Opas Katriina SU 280998 2:23,23 Heerenveen 26.2.2016
7 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 2:26,40 Leeuwarden 4.3.2016
8 Siro Sini SU 200302 2:28,32 Bjugn 6.3.2016
9 Niittylä Jutta KENSU 290798 2:30,87 Bjugn 5.3.2016
10 Vuorio Kaisla HLK 121299 2:32,77 Heerenveen 27.2.2016
11 Kivioja Laura PoPy 051202 2:34,60 Bjugn 6.3.2016
12 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 2:34,91 Bjugn 5.3.2016
13 Koivisto Inka HLK 230202 2:37,35 Heerenveen 27.2.2016
14 Rinta-Keturi Anni SU 161001 2:38,70 Bjugn 6.3.2016
Naiset 3000 m
1 Käsnänen Anni HLK 220699 4:45,04 Inzell 23.10.2015
2 Sarkanen Veera SU 301095 4:53,06 Inzell 23.10.2015
3 Peltonen Miina HLK 110696 4:57,47 Inzell 27.2.2016
4 Keski-Opas Katriina SU 280998 5:17,99 Heerenveen 27.2.2016
5 Kivioja Annakaisa PoPy 040474 5:19,38 Leeuwarden 6.3.2016
6 Niittylä Jutta KENSU 290798 5:27,52 Bjugn 6.3.2016
7 Oras Tilda-Sofiia PoPy 290599 5:41,16 Bjugn 6.3.2016
Naiset 5000 m
Miehet 100 m
Miehet 300 m
Miehet 500 m
1 Poutala Mika HTL 200683 34,28 Calgary 13.11.2015
2 Koskela Pekka SU 291182 34,94 Calgary 13.11.2015
3 Levo Harri OuTa 141290 35,59 Inzell 27.2.2016
4 Vaittinen Juho VaHa 270294 35,82 Salt Lake City 20.11.2015
5 Puolakka Miro HLK 060694 35,98 Calgary 24.10.2015
6 Pulli Tommi SU 180792 36,13 Inzell 27.2.2016
7 Suomalainen Samuli HLK 150998 36,93 Changchun 5.3.2016
8 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 37,32 Inzell 24.10.2015
9 Kinnunen Verneri KENSU 020493 37,38 Inzell 23.10.2015
10 Hautamäki Aatu SU 290795 37,46 Inzell 27.2.2016
11 Yli-Ojanperä Matti SU 060992 37,65 Inzell 27.2.2016
12 Rahnasto Tuomas HLK 101196 38,09 Inzell 17.10.2015
13 Eskola Antero HLK 170897 38,23 Changchun 11.3.2016
14 Hautamäki Jaakko SU 250998 39,55 Hamar 13.2.2016
15 Nieminen Jesse HLK 281100 39,63 Bjugn 6.3.2016
16 Viertola Valle SU 090597 40,04 Inzell 24.10.2015
17 Visti Vesa HTL 171262 40,33 Leeuwarden 4.3.2016
18 Peltonen Onni HLK 270500 40,52 Inzell 28.2.2016
19 Sirén Mika VaHa 130669 40,83 Baselga di Pine 28.2.2016
20 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 41,05 Heerenveen 26.2.2016
21 Suomalainen Joona HLK 030400 41,51 Heerenveen 26.2.2016
22 Rasilainen Aaro HTL 060200 41,56 Heerenveen 26.2.2016
23 Hietanen Jyrki VaHa 170962 41,94 Baselga di Pine 28.2.2016
24 Kivioja Kimmo PoPy 170472 42,54 Inzell 25.7.2015
25 Prisada Tudor SU 160702 43,32 Heerenveen 26.2.2016
26 Suomalainen Tuukka HLK 231002 44,15 Heerenveen 27.2.2016
27 Lehtiniemi Petteri SU 041001 44,48 Heerenveen 26.2.2016
28 Reilamo Veeti HLK 040501 44,49 Heerenveen 27.2.2016
29 Vähä-Vahe Nils HTL 161101 44,74 Bjugn 6.3.2016
30 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 44,99 Leeuwarden 4.3.2016
31 Santtila Juha SU 290574 45,30 Berliini 10.10.2015
32 Niittylä Kari KENSU 010560 46,83 Leeuwarden 4.3.2016
33 Kokko Max HLK 170901 46,99 Heerenveen 27.2.2016
34 Käsnänen Eetu HLK 230702 47,36 Berliini 17.10.2015
35 Leppänen Johannes HTL
291249
48,07 Baselga Di Pine, 21.11.2015
36 Salonen Paavo OuTa 030250 48,67 Baselga di Pine 28.2.2016
37 Töyrälä Heikki HLK 130546 49,02 Leeuwarden 4.3.2016
38 Hiltunen Urho SU 240704 49,21 Heerenveen 26.2.2016
39 Lehtonen Juuso SU 051201 49,25 Berliini 10.10.2015
40 Toivainen Rasmus HLK 210704 49,28 Heerenveen 26.2.2016
41 Muhonen Alvar HLK 121200 51,88 Berliini 17.10.2015
42 Santtila Sampsa SU 010105 52,54 Berliini 10.10.2015
43 Toivainen Valtteri HLK 220307 54,55 Berliini 17.10.2015
44 Rintala Luka SU 190705 56,85 Berliini 10.10.2015
45 Päivölä Eero SU 080606 68,04 Berliini 10.10.2015
Miehet 1000 m
1 Poutala Mika HTL 200683 1:07,63 Salt Lake City 21.11.2015
2 Koskela Pekka SU 291182 1:09,40 Salt Lake City 21.11.2015
3 Vaittinen Juho VaHa 270294 1:11,06 Salt Lake City 21.11.2015
4 Pulli Tommi SU 180792 1:11,67 Stavanger 31.1.2016
5 Kinnunen Verneri KENSU 020493 1:12,65 Inzell 23.10.2015
6 Suomalainen Samuli HLK 150998 1:13,03 Changchun 6.3.2016
7 Puolakka Miro HLK 060694 1:13,79 Calgary 24.10.2015
8 Rahnasto Tuomas HLK 101196 1:14,27 Inzell 7.11.2015
9 Hautamäki Aatu SU 290795 1:14,42 Inzell 27.2.2016
10 Levo Harri OuTa 141290 1:14,56 Hamar 28.11.2015
11 Yli-Ojanperä Matti SU 060992 1:15,45 Inzell 27.2.2016
12 Eskola Antero HLK 170897 1:15,94 Berliini 28.11.2015
13 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 1:16,27 Berliini 28.11.2015
14 Hautamäki Jaakko SU 250998 1:19,51 Inzell 23.10.2015
15 Viertola Valle SU 090597 1:20,25 Inzell 23.10.2015
16 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 1:21,49 Heerenveen 27.2.2016
17 Sirén Mika VaHa 130669 1:21,83 Baselga di Pine 26.2.2016
18 Visti Vesa HTL 171262 1:22,55 Inzell 26.12.2015
19 Nieminen Jesse HLK 281100 1:23,30 Bjugn 5.3.2016
20 Peltonen Onni HLK 270500 1:24,17 Inzell 27.2.2016
21 Rasilainen Aaro HTL 060200 1:24,89 Heerenveen 27.2.2016
22 Suomalainen Joona HLK 030400 1:25,17 Heerenveen 27.2.2016
23 Hietanen Jyrki VaHa 170962 1:26,99 Baselga di Pine 27.2.2016
24 Prisada Tudor SU 160702 1:29,20 Heerenveen 27.2.2016
25 Reilamo Veeti HLK 040501 1:30,03 Heerenveen 26.2.2016
26 Vähä-Vahe Nils HTL 161101 1:30,20 Bjugn 5.3.2016
27 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 1:30,42 Leeuwarden 5.3.2016
28 Suomalainen Tuukka HLK 231002 1:30,88 Heerenveen 27.2.2016
29 Santtila Juha SU 290574 1:33,11 Berliini 10.10.2015
30 Lehtiniemi Petteri SU 041001 1:34,92 Heerenveen 26.2.2016
31 Salonen Paavo OuTa 030250 1:37,49 Baselga di Pine 27.2.2016
32 Käsnänen Eetu HLK 230702 1:38,65 Berliini 17.10.2015
33 Kokko Max HLK 170901 1:38,66 Heerenveen 27.2.2016
34 Leppänen Johannes HTL
291249
 1:41,04
Baselga di Pine 12.12.2015
35 Toivainen Rasmus HLK 210704 1:42,84 Berliini 17.10.2015
36 Töyrälä Heikki HLK 130546 1:46,56 Leeuwarden 5.3.2016
37 Lehtonen Juuso SU 051201 1:46,70 Berliini 10.10.2015
38 Santtila Sampsa SU 010105 1:48,25 Berliini 10.10.2015
39 Muhonen Alvar HLK 121200 1:49,47 Berliini 17.10.2015
40 Hiltunen Urho SU 240704 1:50,94 Berliini 10.10.2015
41 Rintala Luka SU 190705 2:01,64 Berliini 10.10.2015
42 Päivölä Eero SU 080606 2:23,54 Berliini 10.10.2015
Miehet 1500 m
1 Poutala Mika HTL 200683 1:49,10 Calgary 19.9.2015
2 Pulli Tommi SU 180792 1:51,33 Inzell 28.2.2016
3 Kinnunen Verneri KENSU 020493 1:52,11 Inzell 24.10.2015
4 Rahnasto Tuomas HLK 101196 1:52,72 Inzell 24.10.2015
5 Suomalainen Samuli HLK 150998 1:54,73 Changchun 11.3.2016
6 Hautamäki Aatu SU 290795 1:56,65 Inzell 28.2.2016
7 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 1:57,59 Inzell 24.10.2015
8 Eskola Antero HLK 170897 1:57,73 Berliini 29.11.2015
9 Yli-Ojanperä Matti SU 060992 1:59,92 Hamar 13.12.2015
10 Hautamäki Jaakko SU 250998 2:01,85 Inzell 24.10.2015
11 Levo Harri OuTa 141290 2:05,00 Hamar 29.11.2015
12 Viertola Valle SU 090597 2:07,06 Inzell 24.10.2015
13 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 2:08,16 Heerenveen 27.2.2016
14 Peltonen Onni HLK 270500 2:09,75 Inzell 28.2.2016
15 Visti Vesa HTL 171262 2:10,03 Leeuwarden 5.3.2016
16 Rasilainen Aaro HTL 060200 2:14,81 Heerenveen 27.2.2016
17 Nieminen Jesse HLK 281100 2:15,61 Bjugn 6.3.2016
18 Suomalainen Joona HLK 030400 2:15,80 Heerenveen 27.2.2016
19 Niittylä Kari KENSU 010560 2:18,01 Leeuwarden 5.3.2016
20 Vähä-Vahe Nils HTL 161101 2:18,09 Bjugn 6.3.2016
21 Reilamo Veeti HLK 040501 2:19,83 Heerenveen 27.2.2016
22 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 2:22,76 Leeuwarden 4.3.2016
23 Prisada Tudor SU 160702 2:27,85 Bjugn 6.3.2016
24 Lehtiniemi Petteri SU 041001 2:32,29 Heerenveen 27.2.2016
25 Töyrälä Heikki HLK 130546 2:49,55 Leeuwarden 4.3.2016
Miehet 3000 m
1 Rahnasto Tuomas HLK 101196 3:53,94 Inzell 10.10.2015
2 Kinnunen Verneri KENSU 020493 4:03,27 Inzell 10.10.2015
3 Hautamäki Jaakko SU 250998 4:12,19 Inzell 23.10.2015
4 Suomalainen Samuli HLK 150998 4:14,91 Berliini 28.11.2015
5 Eskola Antero HLK 170897 4:18,62 Berliini 28.11.2015
6 Yli-Ilkka Juho-Jaakko SU 231297 4:22,94 Berliini 28.11.2015
7 Visti Vesa HTL 171262 4:35,74 Leeuwarden 5.3.2016
8 Oras Eemil-Oskar PoPy 290599 4:42,32 Heerenveen 26.2.2016
9 Suomalainen Joona HLK 030400 4:53,22 Heerenveen 26.2.2016
10 Niittylä Kari KENSU 010560 4:53,82 Leeuwarden 5.3.2016
11 Rasilainen Aaro HTL 060200 4:56,08 Heerenveen 26.2.2016
12 Peltonen Onni HLK 270500 5:11,06 Bjugn 6.3.2016
13 Kiiskinen Pentti OuTa 010743 5:13,31 Leeuwarden 6.3.2016
14 Töyrälä Heikki HLK 130546 6:05,95 Leeuwarden 6.3.2016
Miehet 5000 m
1 Rahnasto Tuomas HLK 101196 6:46,62 Inzell 23.10.2015
2 Kinnunen Verneri KENSU 020493 7:34,64 Inzell 27.2.2016
3 Visti Vesa HTL 171262 8:11,65 Leeuwarden 6.3.2016
4 Niittylä Kari KENSU 010560 8:27,78 Leeuwarden 6.3.2016
Miehet 10 000 m