Season Closing Race 1. päivä

04.03.2017 16:00 04.03.2017 20:00

Kilpailun tulokset

M 100 (400m)

1RiskuTimoSU00:00:11.7700.0000.000
2MannilaSeppoTamPy00:00:11.9600.0000.000
3KinnalaKalleTuUL00:00:12.2000.0000.000
4NiittyläKariKENSU00:00:12.3000.0000.000
5RasilainenPerttiKuPi00:00:13.1800.0000.000
6KianstenPasiVaHa00:00:13.2000.0000.000
7HeikkinenKristianOuTa00:00:13.4800.0000.000
8HaikonenIlmoPoPy00:00:13.9700.0000.000
9MörskyPerttiLoVo00:00:14.2200.0000.000
10AunulaPietariSU00:00:14.3200.0000.000
11PäivöläEeroSU00:00:14.7500.0000.000
12RintalaEekaSU00:00:15.5500.0000.000
13SanttilaVeikkaSU00:00:17.1900.0000.000
14VuorisaloEerikPoPy00:00:24.5100.0000.000

M 1000 (400m)

1KoskelaPekkaSU00:01:15.3300.0000.000
2VaittinenJuhoVaHa00:01:18.0100.0000.000
3HautamäkiAatuSU00:01:19.5500.0000.000
4NieminenTuomasSU00:01:20.3700.0000.000
5ViertolaValleSU00:01:25.3900.0000.000
6KuusMärtEST00:01:28.3600.0000.000
7KianstenPasiVaHa00:01:50.4100.0000.000
8RasilainenPerttiKuPi00:01:51.4200.0000.000
9MörskyPerttiLoVo00:01:56.8300.0000.000
10HaikonenIlmoPoPy00:02:01.0200.0000.000

M 1500 (400m)

1Yli-IlkkaJuho-JaakkoSU00:02:07.2200.0000.000
2HautamäkiJaakkoSU00:02:10.0800.0000.000
HeikkinenKristianOuTa
DSQ
0.0000.000

M 3000 (400m)

1KinnalaKalleTuUL00:05:29.3000.0000.000
2RintalaLukaSU00:06:29.3600.0000.000

M 500 (400m)

1KoskelaPekkaSU00:00:36.3500.0000.000
2VaittinenJuhoVaHa00:00:37.6800.0000.000
3Yli-IlkkaJuho-JaakkoSU00:00:39.0600.0000.000
4HautamäkiAatuSU00:00:39.8800.0000.000
5HautamäkiJaakkoSU00:00:41.2300.0000.000
6ViertolaValleSU00:00:41.3200.0000.000
7OrasEmil-OskarPoPy00:00:42.0800.0000.000
8KuusMärtEST00:00:43.5800.0000.000
9RiskuTimoSU00:00:43.8300.0000.000
10HeikkinenKristianOuTa00:00:58.2100.0000.000
11HaikonenIlmoPoPy00:01:00.0600.0000.000

M 5000 (400m)

1OrasEmil-OskarPoPy00:08:22.7000.0000.000

Master M 3000 (400m)

1NiittyläKariKENSU00:05:02.3300.0000.000
2VistiVesaHTL00:05:08.6600.0000.000
3HietanenJyrkiVaHa00:05:21.8700.0000.000
4AhoPekkaHTL00:05:24.9500.0000.000
5SalonenPaavoOuTa00:05:32.6600.0000.000
6SundströmHeikkiMiLu00:05:46.5700.0000.000
7KiiskinenPentti OuTa00:05:53.8900.0000.000
8RasilainenPertti KuPi00:06:19.9900.0000.000
9TöyräläHeikkiHLK00:06:42.4500.0000.000
10MörskyPerttiLoVo00:06:46.8400.0000.000

Master M 500 (400m)

1VistiVesaHTL00:00:42.9700.0000.000
2HietanenJyrkiVaHa00:00:43.2500.0000.000
3AhoPekkaHTL00:00:46.1600.0000.000
4NiittyläKariKENSU00:00:46.4700.0000.000
5MannilaSeppoTamPy00:00:47.4900.0000.000
6KiiskinenPenttiOuTa00:00:49.0100.0000.000
7SalonenPaavoOuTa00:00:50.4000.0000.000
8SundströmHeikkiMiLU00:00:50.4300.0000.000
9TöyräläHeikkiHLK00:00:51.4100.0000.000
10RasilainenPerttiKuPi00:00:52.6000.0000.000
11MörskyPerttiLoVo00:00:56.5200.0000.000
12KianstenPasiVaHa00:00:59.3600.0000.000

N 100 (400m)

1Sisso-KorisevaMarjaVaHa00:00:12.7800.0000.000
2KilpeläinenPihlaKENSU00:00:12.9600.0000.000
3NiittyläJuttaKENSU00:00:13.1000.0000.000
4SiroMilaSU00:00:13.2700.0000.000
5RintalaSaagaSU00:00:17.5900.0000.000
6PirhonenJaninaSU00:00:18.5700.0000.000
7SiroMeeaSU00:00:24.1700.0000.000

N 1000 (400m)

1KilpeläinenPihlaKENSU00:01:45.6000.0000.000
2Sisso-KorisevaMarjaVaHa00:01:48.1000.0000.000

N 1500 (400m)

1KäsnänenAnniHLK00:02:28.7200.0000.000

N 3000 (400m)

1NiittyläJuttaKENSU00:05:36.5500.0000.000
1NiittyläJuttaKENSU00:05:36.5500.0000.000
2PinomäkiOutiVaHa00:06:03.0200.0000.000
2KilpeläinenPihlaKENSU00:06:14.5900.0000.000
3KilpeläinenPihlaKENSU00:06:14.5900.0000.000
3SiroMilaSU00:06:56.0200.0000.000
4SiroMilaSU00:06:56.0200.0000.000

N 500 (400m)

1KäsnänenAnniHLK00:00:47.3400.0000.000
2NiittyläJuttaKENSU00:00:48.4900.0000.000
3PirhonenJaninaSU00:01:32.2600.0000.000

Master N 3000 (400m)

1KorpijärviKirsiKENSU00:05:30.8300.0000.000
2GrönbergSirpaTamPy00:07:57.8200.0000.000

Master N 500 (400m)

1Sisso-KorisevaMarjaVaHa00:00:50.2600.0000.000
2PinomäkiOutiVaHa00:00:51.9300.0000.000
3KorpijärviKirsiKENSU00:00:54.0000.0000.000
4GrönbergSirpaTamPy00:01:18.5600.0000.000

P11 1000 (250m)

1HeikkinenJeremiasOuTa00:02:02.9100.0000.000
2RintalaEekaSU00:02:26.4800.0000.000
3LassilaEemeliSU00:02:57.5700.0000.000
PäivöläEeroSU
DNS
0.0000.000

P11 300 (250m)

1RintalaLukaSU00:00:33.6300.0000.000
2HeikkinenJeremiasOuTa00:00:34.8700.0000.000
3AunulaPietariSU00:00:35.9800.0000.000
4PäivöläEeroSU00:00:39.0700.0000.000
5RintalaEekaSU00:00:40.3400.0000.000
6SanttilaVeikkaSU00:00:46.2300.0000.000
7LassilaEemeliSU00:00:51.3800.0000.000
8VuorisaloEerikPoPy00:00:53.4900.0000.000

P11 500 (250m)

1RintalaLukaSU00:00:55.7300.0000.000
2HeikkinenJeremiasOuTa00:00:57.9200.0000.000
3AunulaPietariSU00:00:58.0500.0000.000
4PäivöläEeroSU00:01:06.3600.0000.000
5RintalaEekaSU00:01:07.8100.0000.000
6SanttilaVeikkaSU00:01:21.5300.0000.000
7LassilaEemeliSU00:01:23.9200.0000.000
8VuorisaloEerikPoPy00:01:45.6400.0000.000

T11 300 (250m)

1HeikkinenJanessaOuTa00:00:46.7100.0000.000
2RintalaSaagaSU00:00:51.0500.0000.000
3SiroMeeaSU00:01:06.0300.0000.000

T11 500 (250m)

1RingalaSaagaSU00:01:26.9000.0000.000
2HeikkinenJanessaOuTa00:01:33.1100.0000.000
3SiroMeeaSU00:01:59.9800.0000.000
Matkakohtaiset ennätyskokeet, matkakohtainen Suomenmestaruus Naiset 5000m ja Miehet 10 000m, A/B -junioreiden matkakohtaiset SM-kisat (pojat 5000m ja tytöt 3000m) sekä Master Cup osakilpailu
Ilmoittaudu tiistaihin 28.2. klo 21:00 mennessä sähköpostilla ilmoittautumiset(at)su-luistelu.fi. Ilmoittautumisen tulee sisältää luisteltavien matkojen henkilökohtaiset ennätykset. Huom! Ilmoittautuneilla tulee olla voimassa oleva lisenssi.
1. päivä Iso rata: 100, 500, 1000, 1500, 3000, 5000 Matkakohtaiset SM-kisat: A/B-pojat 5000m, A/B-tytöt 3000m Pieni rata: 300, 500, 1000 Master Cup: 500, 3000 2. päivä Iso rata: 100, 500, 1000, 1500, 5000, 10000 Matkakohtaiset SM-kisat: Miehet 10000m ja naiset 5000m Pieni rata: 300, 500, 1000, 1500 Master Cup: 500, 1500

Aika                       La 4.3.2017, klo 16.00

Su 5.3.2017, klo 10.00

(kellonaikoihin saattaa tulla muutoksia)

 

 

Ilmoittautumiset            Ti 28.2.2017 klo 21.00 mennessä sähköpostilla ilmoittautumiset@su-luistelu.fi.

 

Ilmoittautuneilla tulee olla voimassa oleva lisenssi.

Ilmoittautumisen tulee sisältää luisteltavien matkojen henkilökohtaiset ennätykset!

 

Maksu                               Osallistumismaksu 6€ / ilmoitettu matka laskutetaan luistelijoista seuroilta jälkikäteen.

 

Arvonta                              Pe 3.3.2017, klo 18.00 Jääurheilukeskus, Seinäjoki

 

Yhteyshenkilö                  Marja-Liisa Hyttinen +358 400 680 669

 

Järjestäjä                          SEINÄJOEN URHEILIJAT